Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Rok 2018 bude leháro! Pracovat budeme jen 250 dnů a čekají nás dva extradlouhé víkendy

Zdá se, že rok 2018 bude poklidný.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
V roce 2018 nám jen dva ze třinácti státních svátků připadnou na víkend. To znamená, že budeme mít volna více než dost. Je důležité zmínit, že tento rok má jen 250 pracovních dnů, takže budeme moci trávit dost času se svou rodinou a blízkými.

Kromě menšího počtu pracovních dnů nás čekají i dva víkendy, které budou prodlouženy na čtyři dny. Jedná se o přelom března a dubna a následně o červenec. Na víkend nám v roce 2018 připadají svátky pouze dva. Den vzniku samostatného československého státu (28. říjen) a Den boje za svobodu a demokracii (17. listopad). Ostatní svátky nám vytvoří volno.

Svoji dovolenou čerpejte hlavně na začátku července. Stačí vám vzít si tři dny dovolené a můžete mít až sedm dní v kuse volno. Další čtyři dny volna získáte na Velikonoce. Díky Velkému pátku lze získat opět až čtyři dny volna, tedy pokud máte štěstí na zaměstnavatele. Na Vánoce to vychází dokonce na pět dní. Štědrý den totiž připadá na pondělí. Den české státnosti (28. září) nabídne taktéž prodloužený víkend.

Související články

Další články