Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Rohlíky v pytlíku budou v českých obchodech brzy minulostí: Velké řetězce zavádí eko sáčky za poplatek

Zdroj: profimedia.cz
konec plastů
Obchodní řetězce myslí na prospěch planety čím dál víc. Z většiny obchodů v budoucnosti zmizí mikrotenové sáčky, na které jsou zákazníci zvyklí. Pečivo či zeleninu si budou moci nově dát do speciálních sáčků na více použití. Novinky zavádí například Lidl, Tesco, Kaufland a další...

V sáčcích k opakovanému použití vidí obchodní řetězce budoucnost. Mají se stát alternativou k mikrotenovým sáčkůn, které všichni dobře známe. Se zrušením plastových pytlíků se setkali zákazníci obchodu, kteří nezvyklou situaci popsali redakci TN.cz.

Sáčky pomalu vymizí

"Na dotaz, zda obchod plastové sáčky má, mi paní na pokladně řekla, že je mají stažený a jak to bude dál, tak netuší. Že prý budou nějaké sáčky, které si můžeme koupit. A budou i omyvatelné a k opakovanému použití," uvedl redakci čtenář.

V Lidlu si už opravdu budete moci brzy zakoupit sáčky Green Bags k opakovanému použití, které budou stát 19,90 Kč. V jednom balení budou dva. "Nabídka sáčků k opakovanému použití jako alternativy k mikrotenovým sáčkům je dalším krokem v rámci naší celofiremní strategie Reset Plastic. Ta je zaměřená na redukci množství plastů u výrobků našich privátních značek, na které usilovně pracujeme," sdělil TN.cz jednatel společnosti Michal Farník.

Pryč s plasty

Lidl se přebytečných plastů zbavuje už delší dobu. Loni Lidl vyškrtl ze svého sortimentu jednorázové plastové výrobky, jako jsou vatové tyčinky, brčka nebo kelímky.

Úspora u vatových tyčinek činí více než 21 tun plastu ročně. "Dalšími kroky bylo například nahrazení těžko recyklovatelného PET sleeve u kefírového a acidofilního mléka papírovou etiketou, snížení tloušťky fólie u vybraných výrobků či zmenšování plastových obalů," uvedl Farník.

Stejně jako Lidl prodej eko sáčků a omyvatelných dóz na potraviny zavádějí i další velké obchodní řetězce. Můžete se s nimi setkat v Kauflandu, Penny, Albertu nebo v Tescu. "Bavlněné sáčky na pečivo, ovoce a zeleninu jsou dostupné ve vybraných obchodech Tesco. Jsou vyrobeny z certifikované bio bavlny a jsou k dispozici ve čtyřech typech dvojbalení v ceně od 39,90 do 54,90 korun. V první fázi jsou nabízeny v 10 obchodech po celé republice," sdělil mluvčí řetězce Tesco Václav Koukolíček.

Související články

Další články