Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Rohlík s turisťákem a sýrem za neuvěřitelných 225 Kč: Pražská snídaně rozpoutala BOUŘI

+ Další 2 fotografie
DISKUZE
Po Praze už málokdy narazíte na restauraci či kavárnu, kde byste nedostali pokrm z kvalitních surovin. Téměř na každém rohu naší metropole najdete kavárenské zařízení, kde nechybí výběrová káva, domácí dobroty, ručně dělané zákusky, uzeniny z masa pocházejícího z vlastního chovu a tak dále. Za takovou kvalitu si musíte logicky připlatit, někdy jsou ale ceny tak nekřesťanské, že na snídani v takové kavárně přestanete mít chuť.

Mezi takové patří i karlínská kavárna Eska. Tam můžete zajít na Českou snídani v podobě jednoho kusu rohlíku, kousku másla, pár koleček turistického salámu, pár plátků sýra a lžíce nakládané zeleniny. Možná se vám u placení ale trochu sevře žaludek. Za takovou snídani totiž zaplatíte 225 korun.

A my se ptáme, jestli je tato cena adekvátní k množství a kvalitě použitých surovin. Tedy hlavně k tomu množství. O kvalitě potravin si nedovolujeme pochybovat, ale čeho je moc, toho je příliš.

Tato královská snídaně ale není jediná, nad čím zůstává rozum stát. V Esce si můžete objednat i brambory v popelu za 288 korun či termix s loupákem za 155 korun. Jsou tyto ceny podle vás normální?

Ať počítáme, jak počítáme, i kdybychom dali na talíř 10 dkg kvalitního italského salámu, 10 dkg sýra, k tomu domácí nakládanou zeleninu a rohlík z vlastní pekárny, nepřekročíme cenu 70 korun.

Na internetu se rozpoutala diskuze, ve které lidé sdílí své rozhořčení a nevěřícně se shodují na tom, že tyto ceny jsou opravdu přemrštěné. „Pak se mladý lidi divěj, že nemaj na nájem,“ napsala jedna z komentujících.

Další rozčílený komentář přidala i jedna z návštěvnic Esky. „Já tam byla jednou na párkách za dvě kila, který mi donesli s vyčpělým/suchým křenem a celkem solidně jsem se tam pohádala… Je to předraženej shit, kde obsluhujou potetovaný lobotomové… Za tyhle peníze si člověk může dát snídani v jakémkoli luxusním podniku/5hvěz­dičkovém hotelu… Fakt nechápu, kdo tam dobrovolně chodí a utrácí,“ popsala detailně naštvaná žena.

Mohlo by vás zajímat

Další články