Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Rohlík a sdružení Mladí praktici budou rozvážet vakcíny: Nahrazují fungování státu

Zdroj: Profimedia.cz
Koronavirus
Úsilí Mladých praktiků se vyplatilo, nakonec zahájili distribuci vakcín. Pro eXtra.cz to potvrdil místopředseda lékařského sdružení Vojtěch Mucha. S rozvozem jim pomůže online supermarket Rohlík.cz, který nabídl svou pomoc zdarma.

Mladí praktici na začátku týdne ostře zkritizovali vládu za nedořešenou distribuci vakcín. Na skladě totiž už nějakou dobu leželo několik desítek tisíc kusů, aniž by je stát nějak rozvážel. Proto místopředseda spolku Vojtěch Mucha nabídl vládě zdarma pomoc s rozvozem. Dočkal se ale jen odmítavého postoje.

Po dlouhém vyjednávání ale nakonec došli Mladí praktici s vládou ke shodě a už včera mohli začít řešit distribuci po hlavním městě. "Situace se zcela změnila a začali jsme opravdu nahrazovat fungování státu a organizovat distribuci vakcín v Praze," uvedl Mucha pro eXtra.cz.

Pomoc s rozvozem bude zadarmo

Podle informací Hospodářských novin vypomůže Mladým praktikům s rozvozem vakcín online supermarket Rohlík.cz. Podle tiskové mluvčí Rohlíku Zdeňky Svoboda Kuhnové už distribuce ode dneška probíhá a potrvá do zítřka.

Výpomoc Rohlík nabídl zadarmo. „Byli jsme osloveni spolkem mladých praktiků a Rohlík.cz jako jeden z dobrovolníků rozváží dnes a zítra vakcíny téměř 200 lékařům v Praze,“ uvedla pro Lupu tisková mluvčí společnosti. Nakonec se lidé možná přeci jen dočkají zrychlení v očkování.

Související články

Další články