Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Roger Moore zemřel před 3 lety: Třetí agent 007 prohrál boj s rakovinou

Roger Moore zemřel před 3 lety: Třetí agent 007 prohrál boj s rakovinou
Zdroj: United Artists
+ Dalších 9 fotografií
výročí
Jsou tomu přesně tři roky, co do hereckého nebe odešel britský elegán Roger Moore. Ve věku 89 let podlehl zákeřné rakovině. Lidé si ho nejlépe pamatují jako třetího představitele Jamese Bonda, legendárního agenta 007 ztvárnil hned v sedmi filmech. Jakmile byl ale vystřídán, jeho hvězda začala strmě klesat k zemi.

Britský herec Roger Moore zemřel přesně před třemi lety. Jednoho z představitelů agenta 007 umění zajímalo už odmalička, a proto v dospělosti nastoupil jako kreslíř do firmy Soho, která vyráběla dokumentární animované filmy.

Jeho první práci přerušil nástup na vojnu. Moore během druhé světové války dosáhl hodnosti poručíka druhé třídy, když pracoval u pomocné jednotky. Po skončení války a propuštění ze služby se okamžitě vrátil k filmové tvorbě, pracoval ale i v televizi, v rádiu a přivydělával si jako model.

Ačkoliv v prvním snímku si Roger zahrál už v roce 1945, té největší slávy se dočkal až roku 1973, když byl jako v pořadí třetí herec obsazen do role Jamese Bonda Toho si prvně zahrál ve filmu Žít a nechat zemřít a následně ještě v šesti dalších.

Úpadek

Po natočení poslední bondovky měl Roger Moore o kvalitní role nouzi. Sám věděl, že už navždy bude známý jako agent 007 Začal se ale aktivně věnovat charitativní činnosti a od roku 1991 působil ve funkci velvyslance dobré vůle organizace UNICEF. V posledním snímku si zahrál v roce, v němž zemřel na rakovinu. Jmenuje se The Saint a Bonda už byste v herci jen těžko hledali. Podle blízkých byl ale do posledních chvil tím nejsrdečnějším člověkem, jakého znali.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy