Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Rodinu zesnulého číšníka z Ulice stihl krutý osud: Jeho tatínek se ve 42 letech radši oběsil

Jeho tatínek se oběsil.
Zdroj: wikipedie
Herec Julek Neumann odešel nahoru za svou milovanou rodinou. Jeho život a rodinu provázela jedna tragédie za druhou a prožil si doslova peklo. Jako malý si odnesl velmi smutný zážitek, ze kterého se nikdy nevzpamatoval. Jeho tatínek si v pouhých 42 letech sáhl na život a oběsil se. Jaké nepřízni osudu čelila jeho rodina?

Seriál Ulice přišel o jednoho ze svých aktérů. Ve věku 65 let zemřel Julius Neumann, známý pod přezdívkou Julek. Od mládí se pohyboval v hereckém světě a byl dlouholetým členem divadla Ypsilon. Jeho život však nebyl tak úsměvný, jak to vypadalo na prknech divadla…

Seriálový číšník měl ve své rodině hodně slavných jmen, které však pamatují spíše naši prarodiče. Byl pravnukem známého básníka Stanislava Kostky Neumanna, který napsal sbírku básní Kniha lesů, vod a strání. Tomu v pouhých 5 letech umřel otec… Celý život bojoval s touto tíhou a svou bolest dal do svých básní.

Dědeček Julia Stanislav Neumann se také celý život věnoval divadlu a umění. Hostoval například ve Švandově divadle, kde začínal. Poté se dopracoval až do Národního, kde účinkoval až do své smrti. Veřejnosti je znám ve Hrátkách s čertem nebo Strakonický dudák. Znát ho můžete také z pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele, kde si zahrál kuchaře.

Nejtragičtější osud však postihl Julkova otce Stanislava Neumanna mladšího. Ten také zdědil vášeň k poezii, která mu však byla osudnou. Politická situace a jeho básně ho dostaly až do psychiatrické léčebny. V roce 1970 spáchal v léčebně sebevraždu. Byl tam pouhých pár dnů. Sepsal dopis na rozloučenou, kde popsal, že nemůže žít beze strany ani se stranou… Bylo mu pouhých 42 let.

Související články

Další články