Rodinné prokletí Schumacherů. Syn Michaela měl těžkou havárii

Schumacherovi se podle všeho nic nestalo.
Zdroj: Profimedia
formule

Byla to scéna, při níž se tajil dech. Pilot formule 1 Mick Schumacher ošklivě havaroval v kvalifikaci na Velkou cenu Saúdské Arábie. Syn slavného otce Michaela, který před téměř deseti lety při pádu na lyžích utrpěl těžký úraz hlavy s poraněním mozku, narazil ve vysoké rychlosti do svodidel u trati.

Prvotní posouzení podle stanice CNN zjistilo, že Mick Schumacher neutrpěl žádná zranění, ale 23letý závodník byl převezen do nemocnice na "preventivní prohlídky", uvedl jeho tým Haas. Tým později oznámil, že Schumacher byl propuštěn a vrátil se do svého hotelu.

Čelní náraz do svodidel

Schumacher, syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera, ztratil kontrolu nad vozem a při rychlosti 270 km/h čelně havaroval na výjezdu z 12. zatáčky během kvalifikace na okruhu Jeddah Corniche Circuit. Krátce po nehodě byla vztyčena červená vlajka, aby lékařský tým mohl o německého jezdce pečovat.

Kvalifikace byla zpožděna téměř o hodinu, protože traťoví komisaři vyčistili trať od trosek. Schumacher na záběrech seděl na nosítkách a povídal si během čekání na naložení do letecké ambulance.

Po nehodě jeho tým oznámil, že Schumacher se nezúčastní Grand Prix, která odstartuje v neděli od 19 hodin SEČ a závod pojede pouze jeden z týmových jezdců Kevin Magnussen.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad