Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Rodinné prokletí Jany Fabiánové: Děda zneužil moji mámu, když jí bylo 8, říká

+ Dalších 5 fotografií

Zpěvačka Jana Fabiánová (43) se veřejně ozvala proti státnímu vyznamenání pro psychiatra Jana Cimického (74), když napsala, že ji měl sexuálně napadnout. Nejdřív byla zesměšňována a ponižována, dnes už má případ tak obludné rozměry, že lékař čelí trestnímu stíhání kvůli desítkám případů. Pro talkshow Na kafeečko Milušky Bittnerové (44) prozradila i dávné rodinné tajemství týkající se její maminky Nadi Urbánkové (82).

Jana Fabiánová: Jan Cimický mě sexuálně napadl

Psychiatr Jan Cimický podle policejního vyšetřování nevhodně sexuálně napadal ženy minimálně od roku 1980, alespoň v tomto roce se měl první případ odehrát. Nebýt ale odvahy o mnoho mladší Jany Fabiánové, asi nikdy by se veřejnost už nedozvěděla o jeho údajném chování, o kterém si přitom šuškala prakticky celá psychiatrická obec.

„Prohlašuji na svou čest: MUDr. Jan Cimický mě sexuálně napadl za dveřmi své ordinace, kdy mi nebylo ještě ani 23 let,“ šokovala na Facebooku v říjnu 2021.

Zpěvačka to okamžitě schytala od posměváčků, jenže po pár týdnech se začaly ozývat další a další ženy, kterým dodala sílu se ozvat. A že se s Cimickým rozhodl ukončit pracovní poměr kvůli podobným obviněním, přiznal i někdejší ředitel pražské bohnické psychiatrické léčebny.

Zachránila další?

V talkshow Na Kafeečko, kterým v magazínu lifee.cz pravidelně provází oblíbená moderátorka a herečka Miluše Bittnerová, Jana zavzpomínala na okamžiky těsně po údajném útoku Jana Cimického.

Bylo to tehdy těžké, protože jsem měla pocit, že jsem na to sama. Což je velice nepříjemné. Ale nikdy na to nejsi sama, pokud se dostaneš do takhle vyhrocené situace. Je rok 2022, už je to všechno jinak a společnost na to také nahlíží jinak,“ myslí si Fabiánová.

„Člověk by asi neměl váhat. Měl by mít odvahu se ozvat, protože když se ozveš, tak chráníš ty, kterým by se to mohlo stát po tobě. O nic jiného nejde. Takže pokud nechcete, aby se to stalo dalším holkám nebo vašim dcerám, udělejte to. Děkuju,“ věří.

Naďa Konvalinková a trauma od vlastního otce

Když se jí Miluška zeptala, nakolik po obvinění Cimického situaci probírala se svou maminkou, zpěvačkou Naďou Urbánkovou, přišla s šokující informací.

„Neprožívala to se mnou, protože já jí o tom neříkala. Mamince je 82 let, žije v Želivě a já neměla zapotřebí jí každý den reportovat, co zase vyšlo za nadávky a urážky. Ona by mi nepomohla a jenom by ji to trápilo, takže jsem se snažila ji do toho vůbec nezatahovat. Maminka si prožila zneužívání ze strany otce, když byla dítě,“ prozradila dávné rodinné tajemství.

O to horší je, že viníkem měl být muž, kterému holčičky důvěřují nejvíce.

„Maminku znásilnil její vlastní otec, když jí bylo osm let. Myslím, že se to asi odpustit nedá. Člověk to může nějakým způsobem pochopit, aby si to sám v sobě nějak vyřešil,“ přemítá.

A varuje, že obětí sexuálních napadení není vůbec málo.

„Není to bohužel tak neobvyklé. Tahle tématika obtěžování, sexuálního zneužívání, zneužívání pozice moci, to je věc, která se bohužel týká snad každé šesté ženy. To bohužel není nic výjimečného,“ dodala v pořadu Na Kafeečko Jana Fabiánová.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy