Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

Rodinná tragédie v Písku: Chlapeček (†2) se utopil v zahradním bazénu!

ilustrační foto
Teprve dvouletý chlapec se utopil v zahradním bazénu u rodinného domu v Písku. Policie se rozhodla případ zveřejnit, aby varovala rodiče a apelovala na jejich bdělost.

Vzhledem k věku dítěte policie obvykle podobné tragédie nezveřejňuje, vzhledem k tomu, že se jedná za letošní prázdniny už o třetí případ v okolí, rozhodla se burcovat rodiče.

„Obracíme se na širokou veřejnost a především na rodiče malých dětí. V souvislosti se třetím prázdninovým případem tonutí dětí na Písecku informujeme všechny, že stačí opravdu chvilková nepozornost, které mohou děti využít a dostávají se do život ohrožujících situací. Letošní parné léto vybízí k trávení volného času u vody a u rodinných bazénů na zahradách, což s sebou bohužel přináší i rizika. Poslední tragický případ se stal ve čtvrtek 9. srpna odpoledne v Písku. Teprve dvouletý chlapec se během několika málo minut sám dostal z domu na zahradu k bazénu, ve kterém se topil a na následky tonutí bohužel v nemocnici zemřel,“ uvedla písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová.

V předchozích případech se rovněž jednalo o chlapce, jeden byl tříletý, toho se podařilo zachránit, jeden čtyřletý, ten byl ve vážném stavu převezen do nemocnice.

Policie proto apeluje, aby rodiče zejména takto malých dětí ze svých ratolestí nespouštěli oči, protože k podobné tragédii, jako v Písku, může dojít opravdu jako nic.

Mohlo by vás zajímat

Další články