Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Rodinná tragédie: Rodiče na Písecku skočili za dětmi do vody, tatínek to nepřežil

Zdroj: profimedia.cz
hrůza
Koupání a hry u vody skončily děsivě. Dvě děti se začaly topit v řece Blanici na Písecku. Šli jim na pomoc máma s tátou, ale také začali bojovat s dravým proudem. Otec rodiny boj s vodním živlem bohužel nepřežil.

Klidná neděle a hry u vody. Tak to vypadalo u obce Heřmaň o víkendu. Jenže u jezu U Karáska se začaly topit dvě děti, které zachytil silný proud. Na pomoc se vydali rodiče, ale ty také rychle začala přemáhat řeka. Do vody pro čtveřici skočil voják, který si tonoucích povšiml.

"Tonoucím přispěchal na pomoc příslušník Armády České republiky, který ve svém volnu obracel traktorem seno na nedaleké louce. Vzal ze zemědělského stroje lano a skočil do vody," popsala pro idnes.cz mluvčí písecké policie Kamila Čuřínová Ingrišová.

Voják postupně dostal na břeh obě děti i ženu. Hlavu rodiny ale z řeky vytáhnout už nedokázal. Proud muže pustil až 300 metrů od jezu. Zdravotníci se ho snažili hned oživit, ale bylo to bohužel marné. "Poučme se z této rodinné tragédie, vždy je třeba přistupovat ke koupání v přírodních vodách opravdu s respektem a opatrně. Nepodceňujme sílu vodního živlu," dodala policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Související články

Další články