Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Rodinná tragédie: Martin s Gábi pomohli dětem a potkala je smrt, zůstal po nich malý syn

Martin s Gábinou a Brunem
Zdroj: gofundme.com
neštěstí

Martin s Gábinou pomohli čtyřčlenné rodině během bouře. Následně se ale na jejich vůz zřítil strom, který oba zabil. Pár po sobě zanechal pětiletého chlapce, na jehož podporu nyní vznikla finanční sbírka.

Smutnou dohru měl příběh, při kterém na začátku července Martin s Gábinou jeli autem na Písecku kolem čtyřčlenné rodiny na kolech. Protože se místem zrovna hnala hrozivá bouře, nabídli se, že vezmou děti schovat do svého vozu.

Jen chvíli poté se však na auto zřítil strom a Martin i Gábina zemřeli. Děti, které seděly vzadu, vyvázly se zraněními.

Po mrtvé dvojici zůstal pětiletý syn Bruno. Na jeho pomoc nyní Martinův bratr Petr založil finanční sbírku. Peníze by měly pomoci nejen malému Brunovi, ale i jeho babičce a dědečkovi, kteří se o chlapce nyní starají. Do současnosti se už podařilo vybrat skoro milion korun.

Na zesnulého Martina vzpomínají i kolegové z organizace Maitrea, kde pracoval: "Když vzpomínám na Martina, napadají mě slova vřelost, otevřenost a smysl pro krásu a hloubku. Martine, tak Ty už víš, jaké to tam je. Strašně moc brzy, bohužel. Děkuju Ti za všechna milá setkání," píše například kolegyně Zuzka.

"Tiše pláču a z vedlejšího pokoje hraje píseň Voda živá... pláču ještě víc a vzpomínám na Martinovo pokašlávání při grafické tvorbě a smích, vždy vřelé objetí a svého času parťáka v narozeninách... Díky Martine za vše... ale proč teď?" uvádí v emotivní vzpomínce Michaela.Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy