Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Rodinná tragédie Martina Fingera: Maminka si vzala život, o její smrti se dozvěděl ze záznamníku

Herec Martin Finger.
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
český lev
Martin Finger patří mezi naše nejlepší herce. Loni zářil v seriálu Devadesátky, letos byl nominován na Českého lva za svůj výkon ve filmu Slovo. Ačkoli je dnes doslova na vrcholu, v mládí ho formovala smutná tragédie. Jeho milovaná maminka totiž spáchala sebevraždu. O její smrti se dozvěděl ze záznamníku, jak prozradil Blesku.

Herec Martin Finger patří už dlouhou dobu mezi naše nejlepší herce. Na tento ročník Českého lva byl nominován na nejlepšího herce v hlavní roli za svůj výkon ve filmu Slovo. Sošku sice nezískal, jeho výkon byl však brilantní. Ve snímku ztvárnil Finger noblesního notáře s pevnými morálními zásadami a snad s až masarykovským étosem. Spoustě lidí se mohlo zdát, že postava působila až příliš moralisticky, sám herec to tak ale nevnímá.

Sebevražda maminky

Herec ve filmu Beaty Parkanové ztvárnil muže, který se vlivem událostí psychicky složí a skončí v léčebně. "Psychické krize zažíváme všichni - někdy malé, jindy obrovské. Od dětství jsem prožíval psychické problémy své maminky. Čím jsem byl starší, tím se její nemoc zhoršovala. Takové věci ve vás zůstanou celý život. Při natáčení vámi zmiňovaných scén jsem tak na maminku hodně myslel," řekl Finger v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Martin přišel o milovaného rodiče, když mu bylo pouhých 25 let. "Stalo se to hned, když jsme se spolužáky z DAMU odjeli na tři týdny do Irska," uvedl v rozhovoru pro Blesk TV Magazín.

Byla jiná doba a herec se o tragédii dozvěděl až po příjezdu domů ze záznamníku. "Vrátili jsme se s přítelkyní z Irska, ještě s báglem na zádech jsem pustil záznamník na telefonu, a kuchyň rozkrojil strejdův vyděšený hlas: Marťo, máma se utopila, přijeď," uvedla hvězda filmu Slovo a seriálu Devadesátky. "Dlouho jsem stál uprostřed kuchyně. Jen stál, v hlavě prázdno. Pak jsem řekl, že se jdu vykoupat. Vlezl do vany, pustil vodu a začal brečet. Od té chvíle můj život nebyl jako dřív," dodal Finger. Její sebevraždou byl tak zasažen, že se nakonec rozhodl změnit své příjmení na matčino. Táta, který zemřel čtyři roky poté, mu jeho rozhodnutí nikdy neodpustil.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy