Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Rodinná idyla skončila tragédií: 4 děti jsou po smrti, při vynášení tělíček záchranáři plakali

Rodinná idyla skončila tragédií: 4 děti jsou po smrti, při vynášení tělíček záchranáři plakali
Zdroj: archiv / HZZ
+ Další 2 fotografie
tragédie
Ve středu 19. srpna krátce před půl 11 hodinou dopolední došlo k velké tragédii na silnici u slovenské obce Liptovský Trnovec. Na místo okamžitě přispěchali příslušníci Okresního ředitelství Hasičského a záchranného sboru v Liptovském Mikuláši, kteří se snažili zraněným osobám poskytnout zdravotní pomoc. Bohužel si vážná nehoda dvou aut vyžádala pět obětí, z toho čtyři děti. Další čtyři osoby byly převezeny do nemocnice se zraněními. O velkém neštěstí informoval slovenský Nový čas.

Měl to být pohodový rodinný výlet, který se ale změnil ve velkou tragédii, z níž se bude rodina vzpamatovávat ještě hodně dlouho. Rodiny ze Stropkova si pánskou jízdu plánovaly několik týdnu a následně vyrazily na chatu v Liptovské Sielnici, kde podnikaly výlety a vesele se bavily i přes nepřízeň počasí.

Z fotek na sociálních sítích lze usoudit, že děti byly z výletu nadšené. Hrály si u vody a panovala mezi nimi dobrá nálada, která se ovšem brzy změnila ve velkou rodinnou tragédii. Těsně před vážnou nehodou ještě tatínek Marián na sociálních sítích zveřejnil pozitivní fotku svých dětí, které se radují s nadcházejícího výletu.

Rodinná idyla se změnila v tragédii

"Jedeme na výlet," napsal natěšený Marián k snímku. O pár desítek minut později se jejich auto srazilo s tmavou dodávkou s německou espézetkou. Na místo okamžitě dorazily všechny záchranné složky včetně vrtulníku, který se ale nakonec vrátil zpět, protože obětem nehody již nebylo pomoci.

Život dvou rodin se během pár sekund převrátil vzhůru nohama. Z pěti malých chlapců přežil pouze ten nejmladší, tříletý. Autonehoda si vyžádala smrt čtyř chlapců, dvěma bylo 11, jednomu 6 a jednomu 10 let. Třiačtyřicetiletý Marián rovněž nepřežil.

Při vynášení dětských tělíček plakali hasiči, zdravotníci i policisté

Následky tragické nehody skolily i ostřílené a zkušené členy záchranných složek. "Byl to velmi těžký zásah vzhledem k tomu, že šlo o úmrtí dětí. Mnozí z našich příslušníků takovou událost ještě nezažili a snáší to velmi těžko. A to i přesto, že to jsou tvrdí chlapi," řekla pro Topky.sk ředitelka OR Hasičského a záchranného sboru v Liptovském Mikuláši Eva Krajčiová.

"Při vynášení jejich mrtvých tělíček hasiči plakali. Slzám se neubránili ani policisté a zdravotníci," popisuje vyhrocené chvíle Nový Čas. Přesné příčiny děsivé nehody jsou nyní předmětem vyšetřování a znaleckého zkoumání.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy