Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Rodinná dovolená se změnila v noční můru: Z pěti dětí umřely čtyři, přežil jen tříletý chlapeček

Rodinná dovolená se změnila v noční můru: Z pěti dětí umřely čtyři, přežil jen tříletý chlapeček
Zdroj:
+ Dalších 5 fotografií
Strašlivá autonehoda
Ve středu 19. srpna došlo u obce Liptovský Trhovec na Slovensku k příšerné dopravní nehodě, která si vyžádala pět životů. Z pohodového rodinného výletu se z minuty na minutu stala nepředstavitelná noční můra. Na místě zraněním podlehl muž (†43) a čtyři děti (†6, †10, †11, †11). Přežil jen tříletý chlapeček. Policie zahájila vyšetřování strašlivé tragédie a obvinila řidiče dodávky.

O tragické srážce dvou dodávek informoval slovenský web Nový čas. 19. srpna krátce před půl 11 dopoledne došlo k otřesné dopravní nehodě, při níž zemřelo rovnou pět lidí. Z toho byly čtyři nezletilé děti ve věku 6, 10, 11 a 11 let a 43letý Marián. Další čtyři lidé byli převezeny do nemocnice se zraněními a přežilo jedno malé dítě, které policistka držela v náruči. Pro jednoho vážně zraněného letěl vrtulník.

Policisté už od středy neúnavně vyšetřují příčiny celé nehody a ani ne den po ní přišli s obviněním. "Vyšetřovatel okresního ředitelství PZ v Liptovském Mikuláši dnes obvinil 39letého řidiče dodávky VW Transporter z přečinu usmrcení a přečinu ublížení na zdraví," píše policie na jejich facebookovém profilu.

Policisté navíc požádali o pomoc soudní znalce, aby případ prošetřili spolu s nimi. "Vyšetřování okolností dopravní nehody pokračuje, k případu byli přizváni i soudní znalci," dodala policie. Web TVnoviny.sk napsal o tom, že bílá dodávka dostala smyk a druhá narazila přímo do jejího boku. Na místě tragické události už někdo stihl postavit pět dřevěných křížků.

Rodinný výlet se změnil v naprostou tragédii

Z pohodového rodinného výletu se tak stala neuvěřitelná noční můra. Rodiny ze Stropkova si pánskou jízdu plánovaly několik týdnu a následně vyrazily na chatu v Liptovské Sielnici, kde podnikaly výlety a vesele se bavily i přes nepřízeň počasí. Z fotek na sociálních sítích lze usoudit, že děti byly z výletu nadšené. "Jedeme na výlet," napsal Marián k snímku.

Jen pár desítek minut poté se jejich auto srazilo s tmavou dodávkou s německou SPZ. K místu tragédie ihned vyrazily všechny záchranné složky, ale pět účastníků nehody se zachránit nepodařilo. Na místě zásahu propukli v pláč i hasiči a záchranáři...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy