Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Rodinka, která vypadá jako z jiného světa. Seznamte se s největší albínskou rodinou na světě

Být albínem v Indii není žádná sranda.
Zdroj: Hindustan Times

Všech osm členů rodiny Pullanů z indického Dillí trpí velmi vzácnou genetickou poruchou nazvanou albinismus, která se projevuje naprostou nebo částečnou absencí pigmentu v kůži a vlasech. Jinými slovy, všichni z této rodiny vypadají jako návštěvníci z vesmíru.

Ačkoli tedy pocházejí z Indie a všichni jejich sousedé jsou tmavé pleti, Rosetauri Pullan, jeho žena Mani, tři dcery Renu, Deepa a Pooja a tři synové Shankar, Ramkishan a Vijay mají světlou pokožku, vlasy, dokonce i obočí a mají i světlé oči.

Vzhledem ke svému stavu nemohou být příliš dlouho na slunci, což je dost problém, když žijete v Indii, kde svítí sluníčko téměř neustále. Kvůli nedostatku pigmentu v očích jsou krátkozrací a Shankar dokonce musel chodit do školy pro slepé.

Na světě existuje zhruba 17 tisíc albínů, ale nejtěžší to mají zejména ti, kteří žijí v rozvojových zemích – právě jako rodina Pullanů. Nejenže se tedy musí potýkat se svými zdravotními problémy, ale také s lidmi okolo, kteří je častokrát považují za zrůdy.

„Lidé v Dillí jsou víc liberální, ale stejně si většina z nich myslí, že jsme cizinci,“ říká Mani. Kvůli tomu také nemohou sehnat práci a jediný, kdo je zaměstnaný, je hlava rodiny – Rosetauri.

A jak se to všechno přihodilo? Mani byla za Rosetauriho vdána v předem domluveném manželském svazku, a jelikož byli oba albíni, zbytek je už prostá genetika. A očividně se nepoučily ani děti. Jedna z dcer, Rena, je už také vdaná. Vzala si dalšího albína a hádejte, co se jim narodilo za dítě? Samozřejmě další albín.

Související články

Další články