Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Rodina Zdeňka K. byla pohřbena jako poslední: Žhář upálil svého syna, ženu a tchyni

Rodina Zdeňka K. byla pohřbena jako poslední: Žhář upálil svého syna, ženu a tchyni
Zdroj: Extra.cz
+ Dalších 19 fotografií
Bohumín
Uběhlo několik dní od tragické smrti jedenácti lidí. Mezitím probíhala poslední rozloučení s těmi, které žhář Zdeněk K. nechal napospas ohnivým plamenům. Mezi oběťmi byl i jeho syn, bývalá žena a babička. Těm byl uspořádán pohřeb jako posledním.

Příbuzní zesnulého Lukáše (†30), jeho matky Silvie (†53) a babičky Jany (†73) uspořádali ve čtvrtek odpoledne pohřeb v Karviné. Rozloučení s rodinou Zdeňka K. se konalo jako poslední. Na pohřeb dorazili i Lukášovi kolegové, kteří přivezli smuteční věnec.

"Byla to strašně hodná rodina. Lukáš dělal soustružníka v ostravské firmě," řekla pro Blesk babička, která na pohřeb dorazila a zavzpomínala na zesnulou Janu. „Celý život prodávala boty. Měla ale ráda děti a chodívala jim do nemocnice číst pohádky, byla hrozně pracovitá," ukončila seniorka.

Byt v plamenech

Zdeněk K. se 8. srpna rozhodl k bestiálnímu činu. Ten den se vydal na rodinnou oslavu svého syna a před dveřmi jeho bytu v panelovém domě v Bohumíně rozlil benzín, který zapálil. Svou rodinu a jejich blízké přátele za sebou nelítostně zanechal v plamenech. Na svědomí má tak jedenáct lidských životů, mezi nimiž byla i těhotná dívka.

Šest lidí zemřelo uvnitř bytu. Zbylých pět osob zahynulo skokem z třicetimetrové výšky. Doufali totiž, že mají šanci přežít.

Pobřeb

V pondělí proběhlo v Krematoriu Slezská Ostrava poslední rozloučení s Nicolkou G. (†17), její nenarozenou dcerou Isabelkou, Dominikem (†9) a Lenkou (†30). Jen několik metrů od místa tragédie navíc lidé vytvořili pietní místo, kam pokládají svíčky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy