Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Rodina Terezy Hlůškové nevěří v její propuštění z vězení: Pašeračka nereaguje na dopis

Rodina Terezy Hlůškové nevěří v její propuštění z vězení: Pašeračka nereaguje na dopis
Zdroj: profimedia
+ Dalších 5 fotografií
pašeračka
Tereza Hlůšková (24) se má nejspíše brzy vrátit domů z pákistánského vězení. Tam si odpykává téměř devítiletý trest za pašování drog. Pákistánský prezident ale vyhlásil amnestii, jež by mohla pašeračku osvobodit. V její návrat domů ale příliš nevěří její rodina.

Rodinná známá Terezy Hlůškové nejspíš nevěří, že bude žena v blízké době propuštěna z pákistánského vězení. Redakci Expres.cz nedávno prozradila, že do věznice zaslala dopis. Na ten jí ale pašeračka Tereza neodpověděla. „Ani nevím, jestli jí dopis vůbec došel,“ objasnila známá. „Je to pořád dokola, už to ani moc nesleduji radši,“ dodala žena.

Nedávno ale premiér Imran Chán potvrdil, že pákistánský Nejvyšší soud nařídil propuštění vězněných žen na svobodu na základě rozhodnutí prezidenta. Podle deníku Blesk.cz se milost týká i pašeračky Terezy. Ta má tak velkou šanci, že se brzy vrátí zpět do České republiky.

„Premiér Imran Chán učinil velké oznámení o propuštění uvězněných žen. Nařídil propuštění stíhaných vězeňkyň. Vyžádal si rovněž zprávy o uvězněných cizinkách,“ uvedl pro Blesk novinář Ali Aršád z Aršád Dunya News. Údajně by Hlůšková mohla být propuštěna už v září. „Tereza se dnem i nocí modlí za své propuštění. Tyto Vánoce již oslaví ve své vlasti,“ dodal.

Tereza se dostala do věznice Kot Lakhpat. Na letišti v Láhauru totiž byla v lednu 2018 zadržena celní správou, která u ní nalezla téměř devět kilo heroinu. Hlůšková od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí svobody na osm let a osm měsíců. Ve vězení zatím strávila dva a půl roku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy