Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Rodina se loučila s Alžbětou II.: Camilla, Kate i Meghan doplnily šaty o tradiční smuteční šperky

Všechny dámy měly na sobě perlovou ozdobu.
Zdroj: Profimedia
Šperky

Rakev s královnou Alžbětou II. dorazila do Westminsteru. Vévodkyně Kate, Meghan a královna Camilla si na poslední rozloučení vzaly symbolické šperky z královské rodiny. Své černé oděvy doplnily o brož, dvoje perlové náušnice a perlový náhrdelník. Podle deníku The Sun jsou perlové doplňky tradičními šperky v období držení smutku.

Na poslední cestě královny Alžběty II. ji doprovázeli její děti i vnuci princ Harry a princ William. Rakev putovala od Buckinghamského paláce do Westminsterského opatství. Princezna Kate a vévodkyně Meghan součástí doprovodu nebyly. Přijely do Westminsteru autem ještě s královnou Camillou. Tam se připojily ke svým manželům, aby jim byly oporou.

Šperky z královské rodiny

Královna choť, princezna a vévodkyně na rozloučení vynesly drahé šperky, které zdědily nebo získaly po někom z královské rodiny. Kate vynesla elegantní model z dílny Catherine Walker, který doplnila perlovými náušnicemi a broží. Říká se, že tuto brož měla Alžběta II. při návštěvě Jižní Koreje v roce 1999, jak uvádí Super.cz.

Perlové náušnice patřily zesnulé princezně Dianě a Kate je na sobě měla již několikrát. Podobné gesto udělala Meghan, která vyjádřila úctu královně Alžbětě II. tím, že si na sebe vzala perlové náušnice. Ty dostala darem přímo od všemi milované britské panovnice hned poté, co si vzala prince Harryho. Měla je na sobě zatím pouze jednou, a to když plnila závazky po boku královny, ještě před jejich rozkmotřením. 

Perly jsou tradiční

Královna Camilla doplnila černý kostýmek o perlový náhrdelník. Proč všechny dámy zvolily perly? "Bílé perly jsou šperky, které rodina oficiálně nosí během období smutku. Často se jim říká smuteční šperky a tato tradice se datuje už do doby vlády královny Viktorie,“ zjistil deník The Sun.

Oficiální pohřeb s královnou se uskuteční v pondělí 19. září. Nyní mají Britové čtyři dny na to, aby se s Alžbětou II. navždycky rozloučili.

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy