Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Rodina pohřešovaného Tomáše se připravuje na nejhorší. Hasiči sníží hladinu řeky

Patnáctiletý Tomáš Pospíšil z Brna se hledá už několik dní.
Zdroj: Policie ČR, koláž eXtra.cz
Pátrání

Pátrání po patnáctiletém Tomáši Pospíšilovi je stále marné. S přibývajícími dny ztrácí naději i zoufalá rodina pohřešovaného chlapce. Jeho tatínek nyní informoval, že budou společně s hasiči prohledávat řeku Svratku, které Povodí Moravy sníží hladinu o metr. Rodina tak už počítá s nejhorším.

Po Tomášovi pátrá rodina, policie i desítky dobrovolníků už od minulé středy, kdy patnáctiletý chlapec zmizel. Za týden už prošli snad každý kout poblíž místa, kde byl mladík naposledy spatřen. Vše ale bez úspěchu či jediné nápovědy, kde by se mohl Tomáš nacházet. Jedno místo ale ještě nezkoušeli, a to řeku Svratku. Rodina se tak připravuje na nejhorší.

„Podle informace jundrovských hasičů a Povodí Moravy bude snížena hladina řeky Svratky cca o jeden metr, a to zítra ve středu 21. 4. Hladina bude postupně snižována od 8.30 ráno do 13.00, přičemž nejvhodnější doba pro pomoc s hledáním bude od 9.30 do cca 15.00 hodin,“ informoval na sociálních sítích Tomášův táta Radek.

Naděje žije, ale je velmi malá

Spolu s hasiči i dobrovolníky tak chce prohledat úseku koryta řeky Svratky od Jundrovského mostu na ulici Veslařská až po Židlochovice, a to včetně ramene řeky Svratky u Modřic. Právě v tomto úseku se totiž Tomáš procházel se svými kamarády předtím, než se po něm slehla zem.

Tomášův táta tak opět mobilizuje dobrovolníky. „Jelikož se jedná o velký úsek řeky a není v našich silách vás v tomto hledání nějakým způsobem koordinovat, pokuste se prosím, kdo můžete, úsek prohlédnout, rozdělit na menší části, které budete v daný čas schopni projít a vzájemně se o tom poinformovat,“ nastínil středeční plán zoufalý otec.

Už tak pravděpodobně počítá s tím, že Tomáš možná není mezi živými. O tom svědčí i pátrání v korytě řeky. Naděje ale umírá poslední a rodina se nevzdává. Řada indicií ale nasvědčuje tomu, že se naplní nejhorší obavy. Po Tomášovi se totiž našel jen batoh a jedna z jeho bot...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy