Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Rodina paterčat pořád nemá peníze ze sbírky. Částku 600 tisíc korun Kiňová nechce danit

Rodina paterčat zatím 600 tisíc korun ze sbírky neviděla.
Zdroj: Rodinné centrum Milovice
Rodiče českých paterčat Alexandra Kiňová a Antonín Krosčen se těšili na peníze ze sbírky, zatím ale nedostali vůbec nic. Matka dětí se totiž nepohodla s ředitelkou Klubu dvojčat a vícerčat, která sbírku organizovala, a tak vybrané peníze skončily na magistrátě. O více než půl milionu se teď pře a najala si advokátku Kláru Samkovou. Rodina paterčat nechce částku danit, aby nemusela dotovat stát.

Klub dvojčat a vícerčat zorganizoval pro rodiče paterčat Alexandru Kiňovou a Antonína Krosčena sbírku. A vybralo se neuvěřitelných 616 713 korun. I přes to, že sbírka skončila už v dubnu, rodiče paterčat z ní neviděli zatím ani korunu. Matka paterčat se totiž nepohodla s ředitelkou organizace, a tak klub peníze převedl pod vedením Kláry Vítkové Rulíkové na magistrát.

„Paní Kiňová chtěla sbírku mermomocí ukončit, i když tam dál chodily příspěvky a my jsme z ní platili terénní pracovnice. Vyhověli jsme jí, jenže přes naši veškerou snahu jsme se nedohodli na znění darovací smlouvy, abychom mohli čistý výtěžek veřejné sbírky převést na rodinu paterčat. Ty peníze už mohli dávno mít,“ řekla Vítková Rulíková pro MF DNES.

Rodina se tak s klubem o peníze pře a Kiňová se dokonce obrátila na advokátku Kláru Samkovou, která organizaci zažalovala. Žaloba se bude projednávat 30. listopadu na Obvodním soudu pro Prahu 5.

Rodina paterčat navíc tvrdí, že organice peníze zadržuje schválně, Vítková Rulíková ale toto nařčení odmítá. Peníze byly údajně převedeny na magistrát ze zákona. Vše zdržuje jen to, že matka paterčat ještě nepodepsala darovací smlouvu. Jenže její advokátka požaduje smlouvu o vydání sbírky, aby rodina nepřišla o dávky a nemusela částku danit. Rodina ale peníze danit nechce, nepřejí si dotovat stát.

Související články

Další články