„I díky Vaší pomoci bude možno financovat stravné pro paterčata v mateřské škole od září 2017. Děkujeme všem dárcům. Bez Vaší pomoci bychom chod domácnosti finančně nezvládli,“ vzkázala maminka Saša Kiňová s partnerem Antonínem. Finance se rodině totiž tenčí, a tak je rodina často odkázána na finanční pomoc z dalších zdrojů.

Zavařila si totiž, když od města přijala dar ve výši 600 tisíc korun z původní sbírky, která na děti byla vybrána. Přijetím daru totiž přišla rodina o veškeré dávky, a i když byl dar velkorysý, osmičlenná rodina s ním asi zatočí docela rychle.

Transparentní účet, na který lidé mohou posílat své dary, je však stále aktivní a jen v tomto roce na něj bylo připsáno 70 400 Kč. Z toho rodina utratila zhruba 27 tisíc, které utratila za školu, obědy a kroužky pro nejstaršího syna Antonia, dále za vedení účetnictví a poté za oblečení pro děti.

Rodina vede pečlivé záznamy o tom, za co darované peníze utrácí. Maminka dětí se ještě nedávno strachovala, jak to bude, až děti půjdou do školky. „Víte, co všechno dětem musíme pořídit? To bude šílené. Jen si to představte všechno pětkrát. Bačkory, gumáky, boty na ven…,“ uvedla pro Mladou Frontu. Snad své finanční potíže dokáží brzy vyřešit. Pořídit si děti holt není jen tak!