Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Rodina Ondřeje Buchtely vrací peníze pro boj s rakovinou: Dejte je Aničce, žádají dárci

Rodina Ondřeje Buchtely vrací peníze pro boj s rakovinou: Dejte je Aničce, žádají dárci
Zdroj: Instagram
+ Dalších 11 fotografií
Smrt hokejisty
Přes 3,5 milionu korun bylo marnou nadějí. Vybrané peníze měly pomoct hokejistovi Ondřeji Buchtelovi v boji se zákeřnou rakovinou. Ta ale zasáhla obráncovo tělo takovou rychlostí, že už ani vybraná částka nezachránila. Buchtela nemoci před dvěma týdny podlehl. Rodina se tak rozhodla peníze vrátit dárcům, někteří je ale odmítají přijmout a chtějí je darovat Buchtelově přítelkyni Aničce.

"Vážení dárci, mnohokrát vám děkujeme za podporu pro našeho syna Ondru. Neváhali jste konat a posílali jste finanční prostředky na Ondrovu pomoc. Během třech týdnů se nastřádala obrovská částka peněz. Ondra byl nesmírně poctěn lavinou sounáležitosti a lásky, což nejde vyjádřit slovy. Bohužel osud zasáhl jinak," napsala rodina Ondřeje Buchtely v otevřeném dopise.

Vybraná částka prý ale svůj účel částečně splnila. Vlila totiž Ondrovi novou krev do žil. "Na energetické úrovni se Ondra proměnil. Ať to byly jakékoliv částky, všichni jste jednali z upřímného srdce. Někteří i v době finanční nepřízně, někteří dražili svoje věci, které pro vás byly srdeční záležitostí," odkazovala rodina na krizi spojenou s koronavirem, nebo na rukavice Petra Čecha, které se fotbalista rozhodl vydražit na pomoc Buchtelovi.

V Česku totiž není žádný doktor, který se specializuje na léčbu vzácné rakoviny, jakou trpěl Buchtela. Proto potřebovali na boj se zhoubnou nemocí vybrat peníze na zahraničního odborníka. Lidé nakonec Buchtelovi poslali přes 3,5 milionu korun. Ty ale hokejista neměl nikdy šanci využít. "Rozhodli jsme se dary vrátit každému z vás, což je pro nás nejčistší forma, jak zachovat energii, kterou vaše dary přinesly," vysvětlila Buchtelova rodina.

Okamžitě se ale ozvali někteří z darujících, že peníze zpátky něchtějí. Naopak je má rodina věnovat třeba Aničce, která nyní sama vychovává svého sedmiletého syna. "Skromnou částku, kterou jsme Ondrovi poslali, prosím nechte Aničce," napsala k textu jedna z uživatelek Instagramu. K ní se přidali i další.

Někteří pak navrhovali poslat peníze nadaci. "Pokud bych mohl požádat, přepošlete peníze mnou poslané na Vámi vybranou nadaci. Věřím, že s tímto názorem nebudu sám," napsal další z dárců. Ti tak stále trvají, aby šly peníze na dobré účely.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy