Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Rodina odmítla ponižovat Miloše Nesvadbu v Národním divadle. Kde nakonec bude pohřeb?

Miloš Nesvadba
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 15 fotografií
PONÍŽENÍ
To, co redakce eXtra.cz předpokládala, se nakonec bohužel vyplnilo. Nedávno zesnulý ilustrátor a herec Miloš Nesvadba (†95), dlouholetý člen činohry Národního divadla, měl mít původně poslední rozloučení právě ve Zlaté kapličce. Rodinu ale urazilo chování vedení k oddanému zesnulému a pohřeb zařídila jinde.

Změna pohřbu

„S Národním divadlem už nejednáme. Máme termín v Kostele Nejsvětějšího srdce Páně na Náměstí Jiřího z Poděbrad, zádušní mše se bude konat ve čtvrtek 6. srpna v jedenáct hodin,“ sdělil eXtra.cz syn Michal Nesvadba (62).

Důvod pro odmítnutí nabídky vedení českého divadelního svatostánku redakce odhalila již minulý týden, kdy ztroskotala první jednání, z nichž pozůstalí odešli jako opaření.

Urážka

„Národní divadlo navrhlo uspořádat poslední rozloučení tatínkovi ve foyer a to nikdo z nás nedá. Za šedesát let jeho práce tam?“ kroutí hlavou nad ponížením Miloše Nesvadby jeho syn. Podobně nedůstojně se podle některých Národní divadlo už před třemi lety rozloučilo s Ljubou Skořepovou O postoji divadla si přečtěte zde

A jaký tedy bude nakonec obřad? „Detaily ještě dopilujeme, ale mše bude mít přijatelnou délku čtyřicet minut. Zatím vím jen to, že na ní promluví Miroslav Donutil Jestli i já a co dalšího tam bude, to je ještě v jednání,“ dodal muž, který jde v tatínkově šlépějích, stejně jako on rád baví ty nejmenší.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy