Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Rodina nemocné Amálky (3) prosí o pomoc: Holčička potřebuje speciální rehabilitace, přispět můžete i vy

+ Dalších 6 fotografií
Rodina tříleté Amálky z Orlové to už od jejího narození nemá zrovna nejlehčí. Holčička během pár let, co je na světě, podstoupila několik operací, a aby se naučila chodit, je zapotřebí speciálních rehabilitací. Nic však není zadarmo a rehabilitace si rodina nemůže tak úplně dovolit. Snaží se najít pomoc i u veřejnosti.

Amálka Ručkayová z Orlové se narodila předčasně. Po narození vážila pouhých 800 gramů a měřila jen 33 centimetrů. Už v prvních dnech se její slabé tělíčko pralo s infekcemi a v hlavě jí dokonce vznikly cysty. Během krátkého života podstoupila mnoho náročných operací nejen kvůli nevyvinutému zraku.

Matka s dcerou byly dlouho odloučeny

Maminka holčičky, Michaela Ručkayová, bez ní dokonce byla čtyři měsíce, což pro ni jako matku bylo hrozné. "Pro matku je to neskutečné odloučení od toho dítěte. Nemohla jsem si ji ani vzít na sebe pomalu dva měsíce, tři měsíce. Tam ty infekce probíhaly, byly tam různé operace očí, potom nastala operace hlavičky. Člověk žije ve strachu, jestli to dítě bude v pořádku," uvedla pro web Polar.

Amálka sice vypadá jako šťastná a zdravá holčička, opak je však pravdou. Nemůže chodit a z hlavy jí až do břicha vede hadička, která odvádí mozkomíšní mok. Lékaři věří, že když bude Amálka pravidelně a dostatečně odborně cvičit, jednou se naučí i chodit. Rehabilitace jsou však finančně náročné a rodina už nemá kam sáhnout. Babička Amálky se rozhodla poprosit veřejnost o pomoc a uspořádala za spolupráce Služeb města Orlové sbírku.

Pomoci rodině a Amálce můžete i vy

Babička Zuzana o Amálce mluví jako o velké bojovnici a sluníčku. Věří, že jednou chodit bude. "Ale jelikož to chce opravdu ty rehabilitace, proto jsme se obrátili touto cestou pro podporu lidí, jestli nám pomohou finančně, jelikož na to člověk nemá," vysvětlila babička s tím, že moc děkuje týmu v Relax centru, kde pracuje. Přispět můžete i vy.

Číslo transparentního účtu je 2901389219/2010. Ceny rehabilitací se pohybují kolem 20 tisíc, a aby se Amálka naučila brzy chodit, bude je potřebovat často. Pohyb na transparentním účtu můžete sledovat ZDE.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy