Už v době, kdy po Lucii pátrali policisté, rodiče i její blízcí, uvedl otec Jiří pro TN.cz: „Nevzala si s sebou věci na útěk nebo pro dlouhodobější nepřítomnost doma. Při odchodu nechala doma rozsvíceno, zapnutý počítač, doklady. Odskočila si pouze s mobilem a už se nevrátila."

Stejně jako i jiná média, také eXtra.cz vyzývalo čtenáře, aby se zapojili do hledání Lucky, sdíleli její fotografii mezi sebou a veškeré informace hlásili na číslo 158.

Školačce už to bohužel nepomohlo. Dívka byla nalezena v novojičínské lokalitě Na Skalkách necelé dva kilometry od domova, na místě, které policie několikrát prohledávala. Podle všeho tam tělo neleželo celou dobu, ale bylo tam přemístěno.

„Přišli jsme o dceru… Jediné dítě, které jsme měli. Byla také vnučkou, neteří, sestřenkou, přítelkyní, kamarádkou a spolužačkou… Lucka měla šťastné dětství plné bezstarostnosti a smíchu. S "náctiletostí“ přišly běžné starosti teenagerů dnešní doby. Lucka neměla důvod utéct, odejít, doma měla vše, nač si vzpomněla. Byla pro nás vždy na prvním místě. Nikdy jsme na ní nepozorovali, že by kouřila, pila alkohol nebo brala drogy. Od samotného začátku to je tak, že šla jen na chvíli ven, při odchodu na otázku své maminky „Kam jdeš?“ (žena zrovna po práci vařila večeři), Lucinka odpověděla, že „ven, jsem hned zpátky a pojím“, a zabouchla dveře, už nic víc… Standardně měla být do 20 hodin doma a ve 22 hodin v posteli, když byla druhý den škola. Ona opravdu jen odešla z domu a už se nevrátila… Nic víc v tom pro nás všechny není," píše Lucčin otec Jiří.

„Nechápeme, že tam mohla být celých devět nocí bez povšimnutí… Myslíme si, že všichni věděli o tom, že ji hledáme. Jak je možné, že tam předtím nebyla a po devíti dnech se tam našla podchlazená? Kdo ji tam odložil? Mohl ji nechat kdekoli jinde, ale tam? Kdo nás připravil o dítě, vnučku, neteř, sestřenku, přítelkyni, kamarádku a spolužačku?“ ptá se zoufalá rodina na otázky, u kterých není jisté, že na ně bude někdy znát odpověď.