Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Rodina Lubomíra Kostelky (†91) v slzách: Proběhlo poslední rozloučení s nejlepším kamarádem Menšíka

Zdroj: archiv
+ Další 4 fotografie
Pohřeb
Není tomu dlouho, co do hereckého nebe odešel Lubomír Kostelka (†91). Ten byl známý především jako opravdový přítel herecké legendy Vladimíra Menšíka (†58) a mistr malých rolí. Děti ho milovaly jako dědu Lubina z Kouzelné školky. Právě dnes s ním proběhlo poslední rozloučení.

Lubomír Kostelka zemřel teprve před pár dny. Rodina pochopitelně truchlí, jelikož Kostelka jim bude chybět, ale nejen jim. I celému filmovému světu a dětem, které ho znaly jako dědu z Kouzelné školky.

Dospělí diváci ho znali především z filmu, kde často hrával se svým kamarádem Vladimírem Menšíkem, který už je bohužel také po smrti.

Kostelka se narodil v Přerově, ale statek koupil ve středočeském Kamberku. Právě tam se od 14 hodin konalo poslední rozloučení, a to v místním kostele sv. Martina v Kamberku.

Herec si zahrál ve více než 230 českých filmech a seriálech.

Naposledy se Kostelka objevil v komediích Babovřesky, ale objevoval se i ve Vorlíčkových nesmrtelných trhácích Kdo chce zabít Jessii, Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky, Pane, vy jste vdova, Což takhle dát si špenát a celé řadě dalších.

Související články

Další články