Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Rodičům na Liberecku spadl kámen ze srdce: Dopadli zvrhlíka, který zneužíval děti v lese

Ilustrační foto.
Zdroj: Profimedia.cz
vyšetřování
Liberečtí policisté dopadli 24letého muže, který sexuálně obtěžoval tamní školáky. Děti měl odvést do lesa, kde je zneužil. Policie po muži pátrala už od začátku září a teď jej vzali do vazby, kde čeká na soud. Vyšetřovatelé se domnívají, že by mladík mohl své činy zopakovat. Hrozí mu až osm let ve vězení.

Už v 10 hodin dopoledne liberecký soud rozhodoval o vazbě pro 24letého muže, hrozí mu až osmileté vězení. "Obviněný byl vzat do vazby z důvodu, že by mohl trestnou činnost opakovat," uvedl pro TN.cz mluvčí Krajského soudu v Liberci Petr Hoček.

"Na základě důkazů jsme muže po zadržení obvinili ze zločinu pohlavního zneužití, a to v případě malého chlapce ve stadiu pokusu a v případě dívky z dokonaného skutku," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Další dítě obtěžoval jen hodinu po prvním skutku

K prvnímu sexuálnímu obtěžování došlo na začátku září. 24letý mladík požádal malého chlapce, aby jej doprovodil do lesa. Školák však dostal na poslední chvíli strach a utekl pryč. Se vším se pak svěřil svým kamarádům a jednomu dospělému, který pak kontaktoval policii.

Nebýt 41leté ženy z Liberecka, zřejmě by sexuální obtěžování odnesla i další školačka, a to jen hodinu po prvním případu. Podle výpovědi muž odvedl dívku do lesa, kde ji začal sexuálně zneužívat. Žena si dvojice všimla a sledovala je. Zasáhla tím, že mladíka okřikla a ihned kontaktovala policii. Muž z lesa utekl. Rodiče z blízkého okolí začali mít strach, prozatím si ale mohou oddychnout.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy