Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Rodičovský příspěvek se zvýší na 300 tisíc korun, návrh podpořili poslanci

Zdroj: Profimedia.cz
Rodičovský příspěvek
V prvním čtení prošel Poslaneckou sněmovnou návrh zákona na zvýšení rodičovského příspěvku. Ten má z 220 tisíc vyrůst na 300 tisíc korun. Počítá se s tím, že bude návrh schválen. Má totiž podporu i opozičních stran.

Na zvýšení rodičovského příspěvku budou mít nárok i rodiny s dětmi do čtyř let, které ho budou pobírat ještě v příštím roce. „Rodičovský příspěvek pobírá v současnosti 280 tisíc rodin a navrhovaná varianta se dotkne zhruba 80 procent,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová

„Asi nemusím připomínat, že jsem od začátku bojovala za variantu, která by byla pro rodiny nejspravedlivější, tedy pro všechny rodiny s nejmladším dítětem do čtyř let. Nicméně z rozpočtových a časových důvodů došlo na úrovni vlády ke kompromisu,“ dodala Maláčová.

Návrh na zvýšení rodičovského příspěvku podpoří i opoziční strany. Piráti chtějí připojit i jeho valorizaci na základě inflace, TOP 09 by si představovala i finanční příspěvek pro prarodiče. Poslanecká sněmovna bude o těchto návrzích ještě jednat.

Související články

Další články