Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Rodičovský příspěvek se navýší o 80 tisíc korun! Máte na něj nárok?

Peníze
Rodičovský příspěvek se bude navyšovat jednorázově o 80 tisíc korun. Chvíli si na to ale budeme muset počkat. Má se tak stát až v roce 2020. Momentálně rodiče pobírají příspěvek 220 tisíc korun. Ty mohu čerpat. Záleží samozřejmě na mnoha faktorech. Maximální výše mateřské momentálně činí 32 640 korun.

V roce 2020 se má jednorázově navýšit rodičovský příspěvek o 80 tisíc korun. V současné době činí rodičovský příspěvek 220 tisíc korun, ze kterých mohou čerpat. V případě, že se vám narodí dvojčata nebo trojčata, čerpáte až z 330 tisíc korun. Celkovou sumu rodičovského příspěvku je potřeba vybrat do 4 let věku dítěte. Jinak o zbytek peněz přijdete.

Jaká bude výše rodičovského příspěvku, záleží na tom, jak jste předtím vydělávali a jak velká byla vaše mateřská. Maximální výše rodičovského příspěvku je momentálně 32 640 korun měsíčně. Minimální je 50 korun měsíčně.

V celkové výši 300 tisíc korun se začne rodičovský příspěvek čerpat nejdříve od 1. ledna 2020. Ke shodě došly ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a ministryně financí Alena Schillerová, uvedl portál e15.

Mohlo by vás zajímat

Další články