Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Rodičovský příspěvek bude vyšší. Ne každý ho ale bude moci čerpat

navýšení rodičovské
Rodičovský příspěvek bude pravděpodobně od ledna 2020 navýšen z 220 na 300 tisíc korun. Poslanci ve čtvrtek na zasedání sociálního výboru návrh Jany Maláčové podpořili. Ne každé rodiny se bude ale zvýšení týkat.

Plánované zvýšení se bude podle všeho týkat rodin s dítětem do čtyř let, které rodičovský příspěvek stále čerpají. Rodin, které ukončily čerpání příspěvku před koncem roku 2019, se navýšení týkat nejspíš nebude. O výsledku zasedání informuje server tn.cz.

U vícerčat se bude jednat o navýšení příspěvku z 330 na 400 tisíc. Podle čtvrtečního zasedání by měla návrh schválit i sněmovna. Ministryně Jana Maláčová mluví o této podobě návrhu jako o jediném možném kompromisu. „Nechtěli jsme trestat rodiny, které se vrátily rychle do práce tím, že jim nenavýšíme rodičovský příspěvek. Nakonec na to bude mít nárok 80 procent rodin z mého původního návrhu,“ řekla.

Navýšení rodičovského příspěvku bude stát státní pokladnu 8,6 miliardy korun. Ale tím, že příspěvek nedostanou všichni, se ušetří 2,6 miliardy korun.

Příští týden se uskuteční schůze, kde se bude zvýšení příspěvku znovu projednávat.

Související články

Další články