Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Rodiče zuří kvůli nedostupnosti školních pomůcek a bačkůrek: K zešílení, nadávají

Zdroj:
Většina obchodů je v rámci protiepidemických opatření zavřená. V otevřených obchodech je pak velké množství zboží za páskou a nelze ho koupit. Například školní pomůcky pro děti. Tužky, pravítka nebo sešity se kvůli poštovnému nevyplatí kupovat na internetu a lidé jsou ze současného stavu rozhořčení. Jedna ze zoufalých maminek napsala otevřený dopis ministru školství Robertu Plagovi, eXtra.cz o dopise napsalo a dočkali jsme se řady reakcí.

Maminka napsala otevřený dopis ministru školství Robertu Plagovi, ve kterém popisuje, že svému dítěti nemůže pořídit školní potřeby. Nemá kde. „Můj syn, žák 7. ročníku základní školy, si včera zlomil pravoúhlý trojúhelník, který nutně potřebuje pro výuku matematiky. Bohužel tuto naprosto běžnou pomůcku nemám v našem městě kvůli nařízení vlády ČR kde zakoupit,“ uvádí ve svém dopise, o kterém jsme již informovali

Článek se na Facebooku dočkal masivního ohlasu čtenářů. „Tak hlavně, že si můžeme koupit alkohol! A co oblečení pro děti, které rostou jako z vody. Nařízení postavená na hlavu,“ píše čtenářka. Další jí dává za pravdu, potřebovala synovi v obchodním řetězci koupit tuhé lepidlo, ale prodavačka ho u pokladny vyřadila z nákupu. „Ale autodoplňky si koupíte v pohodě,“ dodává.

Lidé naříkají, že svým dětem potřebují koupit obuv. „Co školní potřeby, ale holka si zničila ve školce bačkůrky a nemám jí co dát na nohy… protože tý než nějaké sednou, tak musí vyzkoušet aspoň 4 druhy,“ Píše čtenářka a rovnou dodává, že jde o opravdu šílenou dobu. Jiná paní si postěžovala, že potřebovala dceři nakoupit několik druhů tužek. Dcera je měla mít k talentovým zkouškám. „Nadlidský výkon. Nakonec se smilovala jedna paní prodavačka v papírnictví a mohla jsem si přijet nakoupit potřebné věci.“

Nepadají ale jen stížnosti, že lidé potřebují školní pomůcky. „Před Vánoci mi odešla zářivka a předevčírem druhá. Měla jsem naštěstí v zásobě. Až odejde další, tak budeme po tmě. Proč? Myslím, že je to základní potřeba,“ uvažuje čtenářka.

Přišly ale i reakce z opačného konce spektra. „Zdá se mi to přitažené za uši… Ale že to je teď těžší, o tom není pochyb,“ konstatuje komentující na Facebooku. Další píše, že v době, kdy jsou e-shopy, je nekoupení si psacích potřeb v kamenném obchodě to nejmenší. Na to přišla po chvíli reakce jiného čtenáře: „Ne každý chce kupovat jedno pero a platit za doručení nehorázné prachy, kdy to pero vlastně vyjde na méně, než doprava.

„Kdyby prodej povolili v obchodě jako je např. BILLA, museli by otevřít papírnictví, obuv a jiné… Proto asi striktně omezený prodej všude,“ zamýšlí se čtenářka s tím, že ale lze najít obchody, kde zákaz obešli. „Český národ na to přijde,“ dodává.

S podobnou situací se potýkají od prosince i Slováci. V hypermarketech nakoupí jen část nejnutnějšího zboží jako potraviny, drogérii a zboží pro domácí mazlíčky. Pulty s jiným zbožím jsou oblepeny páskou a zákazníci k nim nesmí.

Související články

Další články