Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Rodiče zuří kvůli návrhu o otevření škol v květnu: Petice má už přes 30 tisíc podpisů

Zdroj: Policie ČR
nesouhlas
I když by se mohlo na první pohled zdát, že brzký návrat žáků a studentů do škol rodiče dětí uvítají, opak je pravdou. Po výroku ministra školství Roberta Plagy o tom, že by se mohly děti do lavic vrátit už v polovině května, byla sepsána petice, ve které rodiče s návratem dětí do škol nesouhlasí. Petice, jež obsahuje rozumné argumenty, už nasbírala třicet tisíc podpisů během tří dnů.

Sám ministr Plaga si zřejmě myslel, že svým výrokem mnoho rodičů potěší a že otevření škol už v polovině května přijmou s nadšením. Jenže se tak úplně nestalo. Těsně po vyslovení možného termínu návratu dětí do školních lavic, vznikla na internetu petice, která s Plagou rozhodně nesouhlasí.

"My, níže podepsaní občané České republiky, prostřednictvím této petice žádáme pana ministra školství Roberta Plagu o uzavření škol do konce školního roku," stojí v petici, ke které se připojují další a další rozhořčení rodiče. Už teď petici, která vznikla 5. dubna, podepsalo více než třicet tisíc lidí.

Riziko přenosu v MHD

"Mezi lidmi je v MHD velmi malý rozestup a šíření nebezpečného viru je tak velmi snadné. Navíc MHD často využívají k přepravě i senioři," popisuje petice jeden z argumentů, proč by se návrat do škol neměl uspěchat. Se znovuotevřením školních zařízení by totiž najednou zamířilo více jak milion žáků, kteří často do škol cestují právě MHD. Rodiče vidí riziko v tom, že pokud se dítě nakazí v MHD, snadno virus přenese na svou rodinu.

Roušky situaci nezachrání

Navíc v MHD jezdí i hodně seniorů, kteří patří k nejrizikovější skupině. Hrozba číhá ale i v samotných školních lavicích. "V případě, že bude jen jeden z nich tímto virem nakažen, může se stát z celé školy jakési epicentrum viru, studenti si koronavir můžou "odnést" i domů a rázem se jedná o mnohem větší pásmo nakažených," obává se autor petice.

Řešení autor nevidí ani v ochranných rouškách. "Je nepochopitelné chtít po učitelích, aby nosili roušku, po osmi hodinách vyučování by bylo jejich tělo absolutně vysílené a bez kyslíku a stejně by je studenti v zadních řadách neslyšeli a nebo by jim nebylo rozumět. Stejným způsobem by to probíhalo i u dětí."

Související články

Další články