Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Rodiče volají o pomoc: Nemůžou dětem koupit školní potřeby, mluví o tužkách z klacíků

omezení
Malé obchody jsou kvůli protiepidemickým opatřením zavřené a v otevřených obchodech je spousta zboží za páskou. Přitom některé produkty lidé kupovat potřebují a na internetu se kvůli poštovnému nejen nevyplatí, ale často na něj ani nejsou peníze. Dokonalým příkladem jsou školní pomůcky jako sešity, pera, tužky či pravítka. Zoufalí rodiče se bouří a přemýšlejí, jak tyto věci svým dětem nakoupit. Jedna maminka poslala ministru školství Plagovi otevřený dopis, v němž dává najevo svou nespokojenost. Její slova se na sociální síti setkávají s úspěchem a podporou dalších rodičů.

Papírnictví po celém Česku jsou kvůli koronaviru uzavřená a zboží z nich, které by lidé normálně koupili v otevřených obchodech, je v regálech za páskami. Pokud zrovna nedělají větší nákup, většina školních pomůcek se rodičům z internetu kvůli poštovnému nevyplatí. Začínají se proto bouřit a svou nespokojenost dávají jasně najevo.

Dětem nyní rodiče nemohou v obchodě koupit pero, tužku, kružítko, pravítko, sešit, zkrátka nic, co je potřeba. Jedna ze zoufalých maminek proto napsala otevřený dopis ministru školství Robertu Plagovi. „Můj syn, žák 7. ročníku základní školy, si včera zlomil pravoúhlý trojúhelník, který nutně potřebuje pro výuku matematiky. Bohužel tuto naprosto běžnou pomůcku nemám v našem městě kvůli nařízení vlády ČR kde zakoupit,“ píše se v dopisu.

„Vzhledem k drastickému omezení příjmu naší domácnosti (podnikání v oblasti cestovního ruchu) musím ke zbývajícím finančním prostředkům přistupovat s péčí řádného hospodáře a nemohu si dovolit za položku ve výši cca 10,– Kč (trojúhelník) utratit dalších 89,– Kč až 129,– Kč za poštovné,“ napsala maminka, která se dostala do tíživější situace.

Strach z budoucnosti

Je jasné, že školní potřeby docházejí, rozbíjí se nebo se čas od času ztratí. Děti jich budou potřebovat víc. „Děsí mě představa, co bude můj nebohý syn dělat, až mu dojde náplň v peru, tuha v mikrotužce nebo tuha v kružítku. Pravděpodobně pošlu manžela do lesa, aby uřízl klacík, obrousil ho do špičky a špičku opálil. Snad to bude synovi jako náhrada tužky vyhovovat. Místo kružítka bude používat očouzený klacík a bude obtahovat pětikorunu,“ napsala žena.

Dopis byl zveřejněn na sociální síti a další rodiče píšou, že by se pod něj bez váhání také podepsali. Se svými zkušenostmi z distanční výuky se svěřují jak ti, kteří mají doma děti z prvního stupně, tak ti, jejichž ratolesti se chystají na přijímací zkoušky či maturitu. Shodují se, že opatření nedávají smysl a je absurdní, že zatímco sešit si v obchodě koupit nelze, například rtěnky za páskami nejsou.

Související články

Další články