Muž jménem Markus (43) žil s rodiči ve vesnici Freienfels, asi 70 kilometrů od hranic s Českem. Vše probíhalo úplně normálně až do jeho 13 let. Rodiče ho najednou odhlásili ze školy a jakoby se po něm slehla zem.

Ve školních záznamech stálo, že ve studiu nemůže pokračovat. Spolužáci ani sousedé muže od té doby neviděli. Policie ho vysvobodila až před dvěma týdny. Sousedé ji zavolali, protože slyšeli zvláštní nářek a nevěděli, co se děje. Muž je sice zanedbaný, ale jinak je v pořádku. Skončil v nemocnici.

Podle policejního mluvčího Jürgena Stadtera jde o rodinnou tragédii a o osvobození muže nechtěl říct bližší podrobnosti. Podle Markusových rodičů ho doma nedrželi, on tam byl dobrovolně a rád. Mohl prý kdykoliv dům opustit, ale on sám nechtěl.

„Už měl života plné zuby. Chtěl zůstat u nás. Kdybych vám vyprávěla, čím jsme si prošli, ani byste tomu nevěřili. Chtěla jsem ho jen chránit,“ řekla jeho matka po telefonu reportérům deníku Nordbayerischer Kurier. Její syn byl prý obětí šikany a zneužívání a oni ho vlastně chtěli zachránit.