Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Rodiče varují před nebezpečnou hračkou: České děti ji milují, může je ale vážně zranit

Zdroj: Facebook
karavan
Sociální sítě v poslední době hojně zahlcují nespokojení a ztrápení rodiče. Ti varují před nebezpečnou hračkou MGA L.O.L. Surprise Glamper karavan. Ta má totiž vespodu díru, která je určena k otvírání hračky. Dětem po celém světě se v ní ale zasekávají prsty a nejednou museli na pomoc přijet záchranáři i hasiči. Jeden z případů se odehrál i v Česku.

Krátce po Vánocích rodiče na sociálních sítích diskutují o bezpečnosti hračky MGA L.O.L. Surprise Glamper karavan. L.O.L. je aktuálně jednou z nejprodávanějších značek v hračkářstvích, a proto nejednoho rodiče zarazil dětský pláč, který se při hře s karavanem ozval.

Matky dívenek, které si s touto hračkou hrají, se začaly sdružovat na sociálních sítích a navzájem se varují. V díře, která má hračku otvírat, se totiž dětem zasekávají prsty. Ty není možné vysunout, následně přestávají být citlivé a nejednou museli zoufalí rodiče volat na pomoc záchranku či hasiče.

Případy se celosvětově množí a upozorňují na ně zahraniční média. Například britský deník Metro upozornil hned na 3 případy a vyzývá rodiče, aby své ratolesti při manipulaci s hračkou hlídali a v případě problémů se zaseknutím prstu jeli okamžitě do nemocnice.

Případ z Česka

Celosvětově se o zkušenosti s hračkou rozpovídala spousta lidí, jeden případ už se odehrál i v Česku. „Skončilo to zásahem záchranky a hasičů, kdy se musel opatrně odřezat silný plast kolem prstu. Prst byl znecitlivěn, protože dcera už byla docela vysílená a vyděšená,“ napsala na Facebook rozhořčená paní Věra.

Související články

Další články