Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Rodiče v Pardubicích nechali 3 malé děti v rozpáleném autě: Podivovali se, proč to strážníci řeší

Rodiče v Pardubicích nechali 3 malé děti v rozpáleném autě: Podivovali se, proč to strážníci řeší
Zdroj: Městská policie Pardubice
Děti v autě
Ve čtvrtek museli strážníci Městské policie v Pardubicích zachraňovat tři děti z rozpáleného auta. Naštěstí byla zadní okna auta na kličku, a tak se strážníkům podařilo nejstarší dítě navést, aby okno otevřelo. Když rodiče přišli po téměř půl hodině k autu, divili se, proč se tím strážníci vůbec zabývají.

Pardubičtí strážníci varují rodiče, aby dbali na bezpečnost svých dětí a rozhodně je nikdy v žádném případě nenechávali zavřené v autě, pokud sami někam odcházejí. Nechat dítě samotné v autě může mít totiž fatální následky. Teplota v autě, které stojí na přímém slunci při venkovní teplotě do 30 °C, může již za necelou půlhodinu dosáhnout 50 °C. Ponechání dítěte v autě bez otevřeného okénka může vést ke smrti.

Případ z Pardubic

Strážníci z Pardubic se ve čtvrtek museli zabývat případem, kdy v zamčeném autě byly uvězněny hned tři děti. Pěší hlídku strážníků na zaparkované osobní vozidlo, ve kterém jsou samotné děti, upozornil kolemjdoucí. Strážníci ihned zamířili směrem k vozidlu a popsané vozidlo našli. "Stálo na přímém slunci, mělo zavřená okna a v něm se nacházela trojice dětí," informovala Městská policie Pardubice.

Děti podle strážníků plakaly a volaly maminku. Děti ve věku 5 a 3 roky a kojenec ve věku 8 měsíců viditelně už přes okénko trpěly stoupajícím horkem. Bylo štěstí, že ve vozidle nebyla okénka na elektrické ovládání, ale na kličku. Strážníci tak ihned požádali nejstarší z dětí, tedy pětiletou holčičku, aby ihned spustila okénka ve vozidle dolů. Následně strážníci děti uklidnili a začalo shánění rodičů.

Rodiče nechápali zásah policistů

Rodiče na místo dorazili až po dalších dvaceti minutách, kdy mohlo být pro děti už bez zásahu strážníků pozdě. Přístup rodičů nebyl nikterak ukázkový. Celou událost zlehčovali, přičemž se matka podivovala nad tím, že se strážníci o takovou věc vůbec zajímají.

"Vzhledem k závažnosti situace a jednání, které mohlo být porušením zákona o sociálněprávní ochraně dětí, strážníci věc oznámí správnímu orgánu," dodala Městská policie Pardubice.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy