Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Rodiče v Brně protestují proti přednáškám o islámu. Zastupitelka na ně posílá sociálku!

Zdroj: Facebook.com
+ Další 2 fotografie
Na základní škole v Brně-Bystrci to pořádně vře. Některým rodičům se totiž nelíbí, že se jejich ratolesti musely týden účastnit přednášek v rámci projektu multikulturní výchovy, který se týkal i života v islámu. Zastupitelka jim teď vyhrožuje sociálkou.

Na základní škole Heyrovského v Brně-Bystrci se protestuje proti přednáškám v rámci projektu multikulturní výchovy, který se týkal také života v islámu. Rodičům vadí, že se jejich děti musely těchto přednášek účastnit. Otci jedné z žákyň Hynkovi Charouovi (47) se nelíbí, že se děti musely zúčastnit přednášky na téma "jak se žije v islámských zemích" a potom diskutovat na téma "střet křesťanské a muslimské kultury". Svoji dceru odmítal na přednášku pustit. O případu se hojně diskutovalo na Facebooku.

"Dcerka ale onemocněla, nemusel jsem proto situaci naštěstí řešit nějakou fiktivní omluvenkou,“ řekl deníku Blesk Hynek Charous. "Proti víře jako takové ale nic nemám, jestliže je tolerantní a nevnucuje nevěřícím názory," dodal.

Zastupitelka KDU-ČSL a učitelka Eva Barovjanová (55) je ale jiného názoru a na otce posílá sociálku. Žádá, aby jeho rodinu prověřil Orgán sociálně-právní ochrany dětí! "Zrovna ten rodič, který nejvíc křičí, má zcestovalý celý svět. A jistě navštívil několikrát i muslimské země. Takže bych ho jako rodiče dala na OSPOD, protože sám je vlastně největším nebezpečím pro své děti," řekla Blesku zastupitelka.

Charousovi jsou v šoku a celé jim to přijde absurdní. "Nezadá si to s praktikami předlistopadového režimu. Jsme zděšení, že v dnešní době stačí mít jen jiný názor k tomu, aby bylo vyhrožováno kontrolou z nějaké státní instituce,“ stěžují si na jednání zastupitelky.

Vedení školy se hájí tím, že o přednáškách informovalo půl roku dopředu. Podle ředitelky školy Ludmily Eliášové projekt žádné náboženství nepropaguje. "Studenti prezentovali své země stejně tak, jako děti povídaly o Brnu a České republice," řekla ředitelka. O tom, jak bude celý spor pokračovat, se rozhodně 12. dubna.

Související články

Další články