Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Rodiče se jim mstí, sotva se narodí: Nová šílená jména dětí v Česku, která nepoberete

Zdroj: Oficiální zdroj
+ Další 3 fotografie
rolex hadr
Stále větší množství rodičů v Česku chce pojmenovat svoje dítě netradičně. Když pomineme takové extrémy, jako je třeba případ nebohého Rolexe, většinou jde o smíšené manželské páry. V mateřské zemi patří jména k těm normálním, u nás ale zní a vypadají jako z jiné planety. Přinášíme ty nejraritnější z nich!

Neobvyklých jmen v Česku přibývá. A přestože to rodiče ani nemusejí tušit, tak trochu se svým dětem dopředu mstí. Jako třeba ti, kteří pojmenovali syna Rolex. Jejich vrstevníci ve školách a školkách dokáží být krutí a tato jména jim neplechu dost usnadní!

Přes úřady, které nevšední jména schvalují, za loňský rok prošlo 167 žádostí. Zelenou dostala ženská jména jako Tiwalola, Špela - slovinská podoba Alžběty - nebo třeba Wolfrun z němčiny. V případě těch mužských prošlo perské jméno Aurangzeb nebo tahitské Temehani.

Pomyslnou facku od odborníků rodiče dostali se jmény Márfy či Foxmilián pro kluky a Jupiter pro dívku.

Žádat o odklepnutí jména, jež není v registrovaném seznamu, musejí všichni Češi. Cizinců se povinnost netýká, protože jejich děti nebudou mít české občanství. A tady si přečtěte, jaká jména jsou v Česku vůbec nejpopulárnější.

Související články

Další články