Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Rodiče odmítli syna očkovat, zařídil si to sám: Je to plivnutí do tváře, říká jeho matka!

+ Dalších 6 fotografií
antivaxeři
Očkování je nedílnou součástí moderního světa, v posledních letech se však hojně množí lidé, kteří tvrdí, že má neblahé účinky a dokonce způsobuje autismus. Ačkoliv nemají svá tvrzení jak doložit, zarytě jim věří. Přesně tak tomu bylo i u rodičů Ethana Lindenbergera (18) z Ohia, který ale o očkování stál, a tak si ho sám potají zařídil.

Ethan se se svým příběhem svěřil na serveru reddit.com, kde se ohledně očkování i poradil. Ostatním uživatelům sdělil, že jeho rodiče nejsou úplně nejchytřejší, nevěří v očkování, a proto ho také nikdy očkovat nenechali. Byl především udivený a zároveň nadšený z toho, že dosud nedostal žádnou vážnou nemoc, což je podle něj zázrak.

Jakmile si prostudoval všechny rady a zeptal se kněze, zda je očkování v pořádku, zašel si na kliniku města Norwalk a zažádal o vakcíny proti žloutence typu A a B, lidskému papilomaviru a chřipce. Šlo o jeho úplně první očkování, ještě než se rozhodl si ho zařídit sám, snažil se pomocí odborných studií přesvědčit svou matku, aby ho nechala naočkovat ona. To se mu ale nepovedlo, tvrdila totiž, že tyto organizace lidem do hlav cpou lži.

Když se Ethanova matka dozvěděla, že se nechal očkovat, řekla, že to je, jako by jí plivl do obličeje, a sdělila mu, že učinil zatraceně špatné rozhodnutí. Ethan se rozhodl nechat své profily na sociálních sítích otevřené veřejnosti. Odpůrci očkování a jeho příznivci se na jeho účtu hádají a Ethan poměrně často komentuje příspěvky rozumnými argumenty.

Mohlo by vás zajímat

Další články