Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Rodiče nemocného Maxíka se radují: Chlapec se posadil bez pomoci ostatních

Rodiče nemocného Maxíka se radují: Chlapec se posadil bez pomoci ostatních
Zdroj: Facebook - Maxík_SMA
+ Dalších 6 fotografií
Pokroky
Lék Zolgensma dělá zázraky. O tom se nedávno přesvědčili i rodiče Maxíka, který trpí spinální svalovou atrofií. Ten nakonec dostal nejdražší lék na světě. Dva měsíce po zahájení léčby se dočkal vynikajících výsledků. Pokrok ukázali rodiče šikovného chlapce na sociálních sítích.

Maxík se narodil se spinální svalovou atrofií, která se projevuje úbytkem svalstva. Závažnou nemoc lze léčit velmi nákladným lékem. Ten stojí několik desítek milionů korun a ne každý si ho může dovolit. Maxíkovi rodiče však měli velké štěstí a na léčbu se skládala celá Česká republika

Chlapec se tak stal prvním českým dítětem, které lék Zolgensma dostalo. Díky genové terapii vyvinuté v USA dělá Maxík neuvěřitelné pokroky. Tím se jeho rodiče pochlubili na sociálních sítích. Na videu se roztomilý chlapec posadí, aniž by se o něco opíral nebo mu někdo pomohl.

„Pravidelné rehabilitace s perfektními terapeuty v ARCADA NeuroMedical Center, kouzlo hipoterapie v Centru Hiporehabilitace Mirákl a pokrok na sebe nenechal dlouho čekat. Maxík by to chtěl evidentně utajit. Ale to nejde. Musíme se s vámi podělit o naši radost,“ napsali nadšení rodiče k příspěvku.

Z jeho pokroku jsou bezpochyby šťastní nejen rodiče, ale i celé Česko. Všichni se už těší, co Maxík předvede příště.

Související články

Další články