Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Rodiče mu nechtěli koupit nový mobil, tak spáchal sebevraždu!

Kvůli mobilnímu telefonu si vzal život!
Pitla Lingamurthy (14) z indického Raikalu spáchal sebevraždu po tom, co mu rodiče odmítli koupit smartphone. Když rodiče jeho prosbu odmítli, opustil chlapec dům se slovy o sebevraždě. Tomu však rodiče nevěnovali pozornost. Začali se bát, až když se jejich syn nevrátil domů.

Když se 17. ledna malý Pitla nevrátil domů, rodiče uvědomili policii. Ta jej našla oběšeného na stromě poblíž jeho školy. Nyní se vyšetřuje, zdali se nejedná o cizí zavinění, ale jde skutečně o sebevraždu.

Není to bohužel první případ, kdy kvůli mobilnímu telefonu někdo spáchal sebevraždu. V roce 2006 se oběsil muž z Korey, kterému přišel vysoký účet za využívání dat. Muž hrál na síti hry a dostal vyúčtování v přepočtu za 80 000 korun. Dva největší korejští operátoři poté přišli s nabídkou neomezených dat.

V roce 2009 se v Číně zabil pracovník továrny na iPhony. Údajně jeden z nich ztratil a podle všeho byl vyslýchán pomocí velice pochybných metod. Byl bit a urážen. S ponižujícím zážitkem se svěřil svému kamarádovi a poté si vzal život.

Související články

Další články