Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Rodiče mu dali do vínku to nejlepší: Víme, jaký význam má jméno královského miminka!

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 48 fotografií
symbolika
Vévodkyně Meghan Markle (37) a princ Harry (34) ve středu odpoledne široké veřejnosti oficiálně představili svého prvorozeného synka, který na tento svět přišel v pondělí brzy ráno. Jen o pár hodin později využili příležitosti a během seznamování pravnoučka s královnou Alžbětou II. (93) prozradili, že chlapečka pojmenovali Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Při bližším rozboru je zcela jasné, že rodiče jména vybírali pečlivě podle jejich významu.

Na královské miminko Meghan Markle a prince Harryho se už od pondělního odpoledne, kdy novopečení rodiče oznámili jeho narození na Instagramu, těšil celý svět. První pohled na videa a snímky s jejich chlapečkem si nenechal ujít téměř nikdo a všichni už čekali jen na moment, kdy Meghan s Harrym prozradí jeho jméno. Později prozradili, že se děťátko jmenuje Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

Významy obou jmen královského miminka dávají jasně najevo, že právě podle nich byla jména vybírána. První jméno Archie je původem z Německa. Odvozené je ze jména Archibald a znamená „skutečně odvážný“. Druhé jméno nebylo pro rodiče těžkou volbou, Harrison totiž znamená „syn Harryho“.

Lidé spekulují i nad tím, že jméno Archie bylo Meghan a Harrym vybráno jako znamení náklonnosti k synovci. Malému princi Georgeovi je totiž v královské rodině přezdíváno Archie. S největší pravděpodobností však půjde jak o symboliku, tak o ukázku rodinné lásky.

Související články

Další články