Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Rodiče Maddie McCann věří, že je naživu: Policisté tvrdí opak a svědci ze strachu o život mlčí

Rodiče Maddie McCann věří, že je naživu: Policisté tvrdí opak a svědci ze strachu o život mlčí
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 12 fotografií
únos
Rodiče Maddie McCann byli v posledních měsících několikrát obeznámeni s tím, že podle policie je nulová šance na to, aby byla holčička naživu. Kate McCann (52) a Gerry McCann (52) této informaci ovšem odmítají uvěřit a tvrdí, že dokud nebylo nalezeno tělo jejich dcery, ještě existuje naděje. Vyšetřovatelé si ale za svým názorem stojí a dokonce si myslí, že někteří svědci takzvaně sedí na důkazech. Dělají tak údajně proto, že se bojí podezřelého Christiana Bruecknera (43).

Blízký přítel rodičů Maddie McCann promluvil pro britská média. Kate a Gerry se podle něj odmítají smířit s tím, že je jejich dcera s největší pravděpodobností po smrti. „Dokud nebude nalezeno tělo a nebude jasné, že patří Madeleine, její rodiče se naděje nevzdají,“ popsal jejich blízký.

„Teorie o její smrti, které jsou v posledních měsících neustále omílány, jim nedělají dobře. V případu nedošlo k žádnému pokroku. Kate a Gerry žijí v nejistotě, neví, zda vyšetřovatelé neudělali chybu, nebo zda přijde nějaký zásadní průlom. Prochází těžkými časy, ale nic se pro ně nezměnilo, nepřestanou doufat,“ dodal zdroj.

Policejní vyšetřovatelé si nicméně stojí za tím, že Maddie naživu není. Podle nich právě na tento fakt poukazují zatím všechny shromážděné důkazy. Ty ukazují také na to, že za únosem a smrtí dívenky stojí německý pedofil Christian Brueckner

Strach z Christiana Bruecknera

Jedním z aktuálně největších problémů v případu Maddie McCann je mlčenlivost důležitých svědků. Mnozí z nich se totiž v obavách o své životy rozhodli, že policii nic neřeknou. „Spousta svědků, kteří už promluvili, dala najevo, že vyzrazením informací u Bruecknerovi sami sebe vystavují riziku,“ vysvětlil zdroj blízký vyšetřování.

„Pravdou je, že Christian je zlý muž, který dokázal vyděsit mnohé z těch, které ve svém životě potkal. Detektivové jsou si jistí, že existují svědci, kteří se ze strachu o vlastní bezpečí bojí promluvit. Policie je ale odhodlaná dokázat, že Brueckner je tím, kdo Maddie zabil a proto se i nadále bude snažit s těmito lidmi mluvit,“ doplnil zdroj.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy