Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Rodiče dětí, které ubily plameňáka v jihlavské zoo, skončili po jedné brigádě! Zoo chystá podat žalobu!

Rodiče dětí, které ubily plameňáka v jihlavské zoo, skončili po jedné brigádě! Zoo chystá podat žalobu!
Zdroj: archiv
Před několika měsíci českou veřejnost šokoval případ ubitého plameňáka v jihlavské zoo. Nebohé zvíře ubili tyrani ve věku 5, 6 a 8 let. Napáchali tak škodu za padesát tisíc korun. Když byla následně zavolána policie, děti z ní měly zprvu jen srandu. Nyní, o několik měsíců později, je zřejmé, že případ skončí před soudem.

Rodiče dětí se nejdříve dušovali tím, že se budou snažit škodu odpracovat. Zoo navštívili jednou, kde si odbyli svou brigádu a tím to pro ně haslo. Vedení zoologické zahrady se nepodařilo s rodiči dohodnout ani na případném odškodném. Případ tak nejspíše skončí před soudem.

Vedení jihlavské zoo se snaží navázat s rodiči kontakt, aby se dohodli na mimosoudním odškodnění, ale prozatím jsou všechny pokusy marné. Ač nejdříve rodiče tyranů souhlasili, nyní nijak nereagují.

"Je otázka dnů, kdy žalobu podáme," potvrdila serveru idnes.cz Eliška Kubíková, ředitelka jihlavské zoologické zahrady. "Za chování malých útočníků se rodiny omluvily, děti si odpracovaly v zoo brigádu, ale tím snahy o nápravu skutku skončily," dodala Kubíková.

Jak bude celý případ pokračovat, je nyní otázkou. Na tomto incidentu je krásně vidět, jak to dopadá, když selže výchova. Ale co byste čekali od rodičů, kteří si nejsou schopni zapamatovat ani jména svých vlastních dětí?

Související články

Další články