Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Rodič nemusí poslat dítě do školy, přesto dostane ošetřovné: Navádíte je, varuje pedagog

Rodič nemusí poslat dítě do školy, přesto dostane ošetřovné: Navádíte je, varuje pedagog
Zdroj: pixabay.com
koronavirus
Rodič, který se stará o děti do 13 let, bude mít nárok na ošetřovné do konce června i přesto, že se rozhodne neposlat potomka do školky nebo školy, i když bude otevřená. Společný koaliční návrh schválili již senátoři. Někteří ovšem varují před tím, že to rodiče navádí k tomu, aby úmyslně nechávali děti doma.

Společný koaliční návrh prosazovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a předložili jej poslanci za ANO Aleš Juchelka a Kateřina Valachová za sociální demokracii.

Senát kývl na to, že nárok na ošetřovné do konce června bude mít i rodič, který se stará o dítě do 13 let a nebude ho muset posílat do školky nebo školky i přesto, že bude instituce již otevřená. Chybí už jen podpis prezidenta Miloše Zemana. Ošetřovné se vyplácí ve výši 80 procent denního vyměřovacího základu z platu.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Někteří se ovšem domnívají, že je tento krok trochu kontroverzní. "Návrh rodiče přímo motivuje, aby dítě do školy či školky neposlali a zůstali s ním doma," myslí si senátor, český politik a středoškolský pedagog Michael Canov.

Jeho kolega z klubu Petr Holeček si ale myslí něco jiného. "Je to kontroverzní, ale zákon pomáhá rodičům, kteří jsou doma s dětmi," řekl podle iDnes.cz.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy