Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Rod Kennedyů děsí rodinná kletba: Atentáty, pády letadel, tragédie na lyžích i drogy

John Fitzgerald Kennedy mladší s Carolyn Bessette.
Zdroj: profimedia.cz
VÝROČÍ ÚMRTÍ

Je tomu už dvaadvacet let od doby, kdy tragicky zahynul John Fitzgerald Kennedy mladší, jenž byl synem 35. americké prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Prezidentův syn odešel na onen svět v pouhých osmatřiceti letech, v rodu Kennedyů však k tragickým úmrtím docházelo tak často, že se dokonce začalo mluvit o rodinné kletbě…

John Fitzgerald Kennedy mladší byl synem bývalého amerického prezidenta Kennedyho a narodil se přesně šestnáct dní po jeho zvolení. Do svých tří let žil v Bílém domě, ovšem tři dny před Johnovými třetími narozeninami byl na jeho otce spáchán atentát.

Zranění byla tak vážná, že americký prezident zemřel, a tak se místo oslavy narozenin konal pohřeb milovaného otce.

John Fitzgerald Kennedy byl idolem žen

Poté Kennedy mladší vyrůstal jen s matkou, která se po čase znova vdala. Když dospěl, stal se právníkem a zároveň vydával časopis George.

Za svůj ne moc dlouhý život dosáhl však hvězdného statusu, za což nemohl jen fakt, že byl synem prezidenta, ale i jeho vzhled. V osmdesátých letech byl dokonce zařazen mezi nejvíce sexy muže světa a ke kolenům mu padaly hollywoodské krásky jako herečka Sarah Jessica Parker či Daryl Hannah.

John Fitzgerald Kennedy zemřel v letadle

Kennedy junior si celý život toužil splnit svůj sen – stát se pilotem. V devadesátých letech už se pyšnil pilotním průkazem, ovšem v rodině Johnovo nadšení nikdo moc nesdílel. A obavy jeho nejbližších se nakonec ukázaly být na místě, protože právě pilotování se Johnovi stalo osudným.

16. července roku 1999 odletěl Kennedy junior se sportovním letadlem, přičemž na palubě mu byla po boku jeho žena Carolyn i švagrová Lauren Bessette. Manželé mířili na svatbu sestřenice a švagrovou chtěl Kennedy dopravit na ostrov Martha´s Vineyard, jenže tam bohužel nedorazili.

Letadlo zmizelo a začalo několikadenní pátrání. Po pěti dnech bylo na dně Atlantského oceánu nalezeno tělo Johna, Carolyn i Lauren, kteří zemřeli v důsledku pádu. Jako důvod leteckého neštěstí bylo uvedeno pochybení a nezkušenost pilota během letu ve tmě.

Rodinná kletba Kennedyů

Ovšem tragédií v rodině Kennedyů je opravdu mnoho. Jackie a John Fitzgerald Kennedy starší měli více dětí, jenže v roce 1956 přišel manželský pár o prvorozenou dceru Arabellu. Poté se narodil John, ale o tři roky později zemřel jeho předčasně narozený bratr Patrick. Téhož roku byl navíc spáchán atentát v Dallasu.

Vysokou úmrtnost v rodině potvrdil samotný prezident, který byl druhorozeným potomkem z celkem devíti dětí. Nejstarší bratr Joe Kennedy zemřel během druhé světové války poté, co jeho letadlo explodovalo. O čtyři roky později zahynula při leteckém neštěstí prezidentova osmadvacetiletá sestra Kathleen. Atentát byl po vítězství v kalifornských primárkách spáchán i na Johnova bratra Roberta Kennedyho.

Hrozivý je také příběh Kennedyho sestry Rose Marie „Rosemary“ Kennedy, která se narodila po velmi komplikovaném porodu a nedostatek kyslíku způsobil, že přišla na svět s mentální retardací. Rodiče se snažili udržovat dojem, že je vše v pořádku a Rosemary se díky speciálnímu vzdělávání naučila číst i psát a vystupovala i ve společnosti. Jenže i tak se u ní čím dál častěji objevovaly hysterické výbuchy a otec tak poslal třiadvacetiletou dceru na lobotomii, která ji měla uklidnit. Matka o tom však neměla ani potuchy. Zákrok se ale nepovedl, Rose Marie se ocitla na úrovni dvouletého dítěte a tento proces byl už nevratný. Najednou byla odkázána na péči ostatních a její matka ji neviděla dvacet let. Otec už nikdy...

Tragicky zemřel i syn Roberta Kennedyho Michael Kennedy, který ve svých devětatřiceti letech zahynul na lyžích. Jeho bratr David se zase předávkoval. Vnučka Roberta Kennedyho Saoirse Kennedy Smith zemřela ve svých dvaadvaceti letech na předávkování. Trpěla depresemi, v mládí byla znásilněna kamarádem. Hrůzný zážitek se snažila vymazat z hlavy, bohužel se jí to nepodařilo.

Ovšem i přesto, že rod Kennedyů má za sebou velké množství podivných úmrtí a spekuluje se o rodinné kletbě, tak i v jeho historii existuje několik výjimek. Matka rodu Rose Kennedy zemřela v roce 1995 ve svých 104 letech. A prezidentova sestra Jean Kennedy Smith, která na druhý břeh odešla v loňském roce, se zase dožila 92 let.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy