Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Roční lítačka může stát o dva tisíce víc: Praha chce kvůli pandemii zdražit i parkovné v modrých zónách

Roční lítačka může stát o dva tisíce víc: Praha chce kvůli pandemii zdražit i parkovné v modrých zónách
Zdroj: Pixabay
+ Dalších 5 fotografií
zdražování
Koronavirová pandemie zasáhla snad všechny oblasti lidských životů. Jednou z nich je také doprava. Praha plánuje zdražit jízdné v MHD a chce zdražit i modré parkovací zóny. Hlavní město přišlo o velké peníze, když lidé na chvíli přestali cestovat, hlavně turisté. Platili jste si roční kupon za 3 650? Připravte si zhruba ještě dva tisíce navíc.

Jak se dalo očekávat, věci mohou být po dopadech pandemie dražší než předtím. Česko se vrátilo k životu a ukázalo se, kde byly největší ztráty. Praha zaznamenala obrovský propad tržeb, když se při pandemii prakticky cestovalo jen do práce a domů a hlavní město bylo bez turistů. Ti svým cestováním také vydělali dost.

Dražší jízdné a parkovné v modrých zónách

Pražská radní Hana Marvanová uvedla, že na jednání už se probíraly návrhy zvyšování cen všech tarifů jízdného, což samozřejmě zdraží i jednotlivé kupony. Taková roční lítačka vás totiž už nemusí stát krásných 3 650 Kč. Cena se zvedne až na zhruba 5 500 Kč, jak se píše na webu E15. A to je znatelný rozdíl.

Náměstek pro dopravu Adam Scheinherr informoval o tom, že komunikuje s Dopravním podnikem o různých variantách, jak celou situaci s propadem tržeb vyřešit. Stručně pro E15 uvedl, že je možné, že půjde o kombinaci několika opatření. Předložení návrhu se očekává v srpnu. V příštích týdnech se bude rozhodovat i o zdražování parkovného v modrých zónách.

Související články

Další články