Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Rocky slaví 45 let! Jméno filmového boxera nese i syn Karlose Vémoly

Sylvester Stallone v roli boxera Rockyho.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 11 fotografií
Rocky Balboa

Když je řeč o herci Sylvesteru Stallonemu (75), skoro každému se vybaví dvě filmové postavy, se kterými je americká hvězda spjata - veterán z Vietnamu Rambo a boxer Rocky. A právě snímek o neohrabaném sympaťákovi z ringu měl premiéru před 45 lety. Jak dnes vypadá hvězda filmu Rocky a jeho soupeři, kteří si na italském hřebci vylámali zuby? Na to jsme se zaměřili v eXtra.cz. 

Jen málokdo nezná filmovou sérii o prostoduchém boxerovi Rockym z chudé čtvrti Filadelfie. Třicetiletý bijec, kterého ztvárnil Sylvester Stallone (75), postupně získává uznání, přízeň lidí i srdce krásné, ale velmi nesmělé prodavačky Adrian (Talia Shire). Snímky mapující život dobrosrdečného outsidera zbožňuje i MMA zápasník Karlos Terminátor Vémola (36), který po hlavním hrdinovi pojmenoval i svého novorozeného syna. O radostnou novinku se snoubenec Lely Ceterové (31) pochlubil na svém Instagramu.
Pojďme si připomenout s kým vším se filmová boxerská legenda utkala.

Rocky I a II

V prvních dvou filmech se proti Rockymu postaví sebevědomý Apollo Creed, kterého ztvárnil Carl Weathers. Dvakrát to oba boxeři dotáhnou s vypětím sil až do 15. kola. Díky zápasu s Apollem se z Rockyho stane hvězda. Nakonec se z rivalů stanou v dalších filmech opravdoví přátelé.

Rocky III

Agresivní hulvát jménem Clubber Lang v podání Mr. T se vrhne na Rockyho jako rozzuřený býk na toreadora. Právě Lang knokautuje šampiona už ve druhém kole a získá titul. Rockyho trápí vina za smrt trenéra Mickeyho a pochybuje sám o sobě... Adrian a Apollo navrátí Rockymu sílu, sebevědomí, ale hlavně pohled tygra. Rocky se vrátí v perfektní formě a získá zpět titul šampiona v těžké váze.

Rocky IV

Čtvrtý díl je podle mnoha fanoušků tím nejlepším. Neporazitelný a chladný Ivan Drago (Dolph Lundgren) zasadí během exhibičního zápasu Creedovi smrtelnou ránu. V Rockym se bouří krev a žádá odvetu s málomluvným Rusem. Italský hřebec odlétá do Sovětského svazu, kde podstoupí extrémní trénink. Ačkoliv vypadá Sylvester vedle Dolpha jako skrček, dokáže obřího, nemotorného Ivana dostat v posledním kole k zemi. Kolosální zápas má však následky...

Rocky V

Rocky utrpěl během souboje s Dragem těžké zranění hlavy. Další zápas by ho mohl stát život. I když se mu podařilo nemožné, není Rockyho život růžový, přijde o všechen majetek a musí se vrátit do chudé čtvrti ve Filadelfii. Do života mu vstoupí Tommy Gun, který touží po tom, aby ho Rocky trénoval. Starý dobrák se mladíka ujme, ačkoliv se to jeho ženě ani synovi Robertovi (Sage Stallone) nelíbí. Rocky dá Tommymu všechno a on se mu odvděčí tím, že mu vrazí nůž do zad. Je načase namistrovaného mladíka, kterého nikdo neuznává, srovnat, a to mimo ring. V pátém díle dojde na drsnou pouliční bitku, při které neplatí žádná pravidla. Tommy Gun je oproti všem protivníkům ten nejslabší, a tak není divu, že ho Rocky zadupe do země.

Rocky Balboa

Poslední snímek, ve kterém Stallone naposled natáhne boxerské trenky, je velmi dojemný. Ovdovělý Rocky si otevře restauraci a snaží se sblížit se svým synem... Jednoho dne zhlédne počítačovou simulaci zápasu mezi ním v nejlepší formě a úřadujícím šampionem těžké váhy Masonem Dixnem (Antonio Tarver). Podle simulace by Rocky nad současným mistrem vyhrál. Mason není vyloženě záporák, ale chce utnout veškeré klevety o tom, že by nad Rockym nevyhrál. Dojde tedy na zápas, který se má nést v duchu exhibice. Po zaznění gongu jsou oba vyčerpaní, ale vděční jeden druhému.

Podívejte se do galerie, jak se hvězdy filmové série změnily.

Související články

Další články