Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Rockeři nechápou: Papež František se usmívá z obálky kultovního časopisu Rolling Stone!

Papež František strčil do kapsy i legendy rockového nebe!
Zdroj: reprofoto Rolling Stone

O tom, že se z Papeže Františka stala celebrita největšího formátu, není již sebemenších pochyb. Ale to, že se objeví na obálce nejznámějšího hudebního časopisu všech dob a získá tak pomyslnou šerpu rockových hvězd, čekal asi málokdo!

Americký časopis Rolling Stone se právě díky papežově „laskavé revoluci“ rozhodl, že jej uvede do své síně slávy. V doprovodu fráze stejnojmenného názvu slavné skladby Boba Dylana „The times are changing“ (Časy se mění) jej proto umístil na titul svého aktuálního čísla a přinesl dlouhý článek o tom, jak se snaží přivést církev do nové éry.

František, který se v prosinci umístil již podruhé na titulku týdeníku Time, tak sklidil ještě markantnější úspěch, neboť je to vůbec poprvé v historii proslulého hudebního časopisu. Důležité je přitom podotknout, že na obálku Rolling Stone se nepodařilo prorazit ani takovým hvězdám, jako jsou Velvet Underground nebo Sonic Youth.

O tom, že má František opravdový dar dostat se k lidem, svědčí i fakt, že od doby jeho nástupu do funkce se počet návštěvníků na papežových vystoupeních ve Vatikánu ztrojnásobil.

Související články

Další články