Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Rocker Pepa Vojtek je nominován na Cenu Thálie! Co na to říká?

Získá Cenu Thálie Josef Vojtek?
Zdroj: extra
+ Dalších 6 fotografií
Divoký rocker, a nebo muzikálová legenda? Zpěvák Josef Vojtek je muž mnoha tváří. Léta hraní v muzikálech mu možná letos přinesou to nejsladší ovoce vůbec...

Slavnostní vyhlášení a rozdávání divadelních Cen Thálie, které hodnotí výkony všech herců, se už blíží. Letos se mezi nominovanými nečekaně objevil divoký rocker Josef Vojtek (51), který je nominován na divadelní Cenu Thálie v kategorii Opereta, muzikál. Jeho role v muzikálu Mefisto není jen tak obyčejná, Pepa v něm hraje rovnou dvojroli profesora Fausta a Mefista. Tento muzikál v listopadu uvedlo pražské Divadlo Hybernia.

„Pro mě se nic nezměnilo, ráno stále venčím psy, vozím syna Adámka do školky, jezdím na zkoušky do divadla a dokonce ani v prodejně u nás na vesnici housky nezlevnili,“ popisuje žertovně Pepa Vojtek svůj život po tom, co se o této prestižní nominaci dozvěděl.

Pepa Vojtek svou roli Mefista hraje velmi přirozeně a svou roli velmi prožívá. Některé pasáže zpívá doslova ďábelsky, ale to nás u frontmana kapely Kabát ani tak moc nepřekvapuje. Dvojrole Fausta a Mefista je zatím jeho nejlepší a zároveň nejtěžší postavou, kterou kdy na divadelních prknech ztvárnil. A proto by si cenu rozhodně za ta léta dřiny a hereckého dospívání zasloužil.

„Žádná role není jednoduchá, nebo jinak řečeno, k žádné tak alespoň nepřistupuji. Ale role Fausta/Mefista je náročnější v tom, že ji provází mnoho textu, a tudíž i zpěvu,“ uzavřel Vojtek.

Související články

Další články