Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Rocker Pepa Vojtek je nominován na Cenu Thálie! Co na to říká?

Získá Cenu Thálie Josef Vojtek?
Zdroj: extra
+ Dalších 6 fotografií
Divoký rocker, a nebo muzikálová legenda? Zpěvák Josef Vojtek je muž mnoha tváří. Léta hraní v muzikálech mu možná letos přinesou to nejsladší ovoce vůbec...

Slavnostní vyhlášení a rozdávání divadelních Cen Thálie, které hodnotí výkony všech herců, se už blíží. Letos se mezi nominovanými nečekaně objevil divoký rocker Josef Vojtek (51), který je nominován na divadelní Cenu Thálie v kategorii Opereta, muzikál. Jeho role v muzikálu Mefisto není jen tak obyčejná, Pepa v něm hraje rovnou dvojroli profesora Fausta a Mefista. Tento muzikál v listopadu uvedlo pražské Divadlo Hybernia.

„Pro mě se nic nezměnilo, ráno stále venčím psy, vozím syna Adámka do školky, jezdím na zkoušky do divadla a dokonce ani v prodejně u nás na vesnici housky nezlevnili,“ popisuje žertovně Pepa Vojtek svůj život po tom, co se o této prestižní nominaci dozvěděl.

Pepa Vojtek svou roli Mefista hraje velmi přirozeně a svou roli velmi prožívá. Některé pasáže zpívá doslova ďábelsky, ale to nás u frontmana kapely Kabát ani tak moc nepřekvapuje. Dvojrole Fausta a Mefista je zatím jeho nejlepší a zároveň nejtěžší postavou, kterou kdy na divadelních prknech ztvárnil. A proto by si cenu rozhodně za ta léta dřiny a hereckého dospívání zasloužil.

„Žádná role není jednoduchá, nebo jinak řečeno, k žádné tak alespoň nepřistupuji. Ale role Fausta/Mefista je náročnější v tom, že ji provází mnoho textu, a tudíž i zpěvu,“ uzavřel Vojtek.

Související články

Další články